Strona główna | Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

25

09
Noc Naukowców 2020. SUPERMOCE ZWIERZĄT

07

10
CIEKAWI ŚWIATA. Smakowite chwastowisko

17

10
WARSZTATY RODZINNE. Z czym to się je? Przyprawy świata
pokaż kalendarz
20.09

poniedziałek

EXPERYMENT

Centrum Nauki EXPERYMENT to interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Tutaj rodzą się pasje i fascynacja nauką. To miejsce zaprasza każdego i zachęca do odkrywania i poznawania świata. Nasze pokazy, warsztaty, wydarzenia angażują, uczą i bawią. Lubimy wszystkie pytania. Lubimy naukę.

Więcej
centrum nauki experyment

KIERUNEK ZDROWIE

Zdrowie to dobry stan naszego ciała, umysłu i ducha. To dobra kondycja fizyczna, psychiczna, a także emocjonalna. Życie w harmonii, świadomość dobrych wyborów i nawyków w codziennym życiu, a także wiedza, jak nie powodować ryzyka wielu chorób – to recepta na dobre zdrowie na lata. Jak to zrobić?

Więcej
odwiedz-experyment

NIEWIDOCZNE SIŁY

Fizyka jest nauką o przyrodzie w najszerszym tego słowa znaczeniu. Wyjaśnia podstawowe zależności i właściwości, które rządzą światem. Bez niej nie pojęlibyśmy wielu zagadnień z chemii, astronomii, meteorologii czy biologii. Jest wszechobecna, ale czy dobrze znana?

Więcej
EXPERYMENT-W-GDYNI

HYDROŚWIAT

Wystawa ukazuje wodę z wielu różnych perspektyw. Choć wydaje się powszechna i pospolita, to tak naprawdę zdumiewająca substancja o ciekawych właściwościach. To także fundament naszego życia i jednocześnie żywioł, który człowiek usiłuje wykorzystać do swoich celów. Zanurzymy się w wiedzy?

Więcej
CENTRUM-NAUKI-EXPERYMENT-Gdynia

DRZEWO ŻYCIA

Jesteśmy częścią naturalnego środowiska, elementem przyrody, z którą pozostajemy w nieustanej interakcji. Badamy, obserwujemy, naśladujemy, a czasem próbujemy ją okiełznać. Wydaje się, że dobrze ją znamy i nie ma przed nami tajemnic, ale czy na pewno?

Więcej
co-zobaczysz-w-gdyni

AKCJA CZŁOWIEK

Każdy z nas jest misternie zbudowaną biologiczną maszyną – od najmniejszej komórki po skomplikowane układy narządów. Na wystawie, bez konieczności użycia skalpela, będziecie mieli okazję sprawdzić, co kryje wasze bogate wnętrze. Gotowi na podróż w głąb ciała?

Więcej
wystawy-interaktywne-w-Gdyni

Najnowsze wpisy

Partnerujemy wystawie Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci

Od soboty 19 września w Muzeum Miasta Gdyni będzie można oglądać wystawę czasową Janusz Kaniewski….

17.09.2020

Konkurs KAMERA – NAUKA – AKCJA

W ramach międzynarodowego projektu Science Inspired organizujemy konkurs KAMERA – NAUKA – AKCJA. Na młodych…

28.08.2020

Stażyści AMW w EXPERYMENCIE

Rozpoczęliśmy współpracę z Akademią Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni! Dzięki temu studenci Akademii…

25.08.2020

Zielony Hub Klimat i Środowisko w EXPERYMENCIE

Zielony Hub Klimat i Środowisko to otwarta społeczność ludzi zainteresowanych problematyką klimatyczną. Podczas cotygodniowych spotkań…

13.08.2020

Zaaranżuj nam strefę jedzeniową!

Ogłosiliśmy konkurs na zaaranżowanie strefy jedzeniowej i ustawienie automatów vendingowych w naszym Centrum. Docelowo, strefa…

6.08.2020