Wystawa KIERUNEK ZDROWIE | Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

07

10
CIEKAWI ŚWIATA. Smakowite chwastowisko

17

10
WARSZTATY RODZINNE. Z czym to się je? Przyprawy świata

18

10
SCIENCE CAFE. Publiczne lekcje anatomii
pokaż kalendarz
1.10

czwartek

KIERUNEK ZDROWIE

Zdrowie to dobry stan naszego ciała, umysłu i ducha. To dobra kondycja fizyczna, psychiczna, a także emocjonalna. Życie w harmonii, świadomość dobrych wyborów i nawyków w codziennym życiu, a także wiedza, jak nie powodować ryzyka wielu chorób – to recepta na dobre zdrowie na lata. Jak to zrobić?

Wystawa składa się z czterech stref tematycznych: styl życia, profilaktyka, emocje, pierwsza pomoc. Jak utrzymać dobry stan zdrowia i dobre samopoczucie? Przekonacie się na wystawie: urządzenia pomiarowe, symulatory urządzeń ratowniczych, aplikacje symulujące zachowania w skrajnych sytuacjach, makiety do układania zdrowego menu – to zaledwie kilka sposobów na aktywne zdobywanie wiedzy. Część stanowisk wymaga różnego rodzaju interakcji i wysiłku, będzie można sprawdzić swoją sprawność fizyczną, intelektualną oraz czas reakcji.

Na wystawie poznajemy zasadę działania AED i procedurę RKO. Sprawdzamy, jakie znaczenie mają nasze codzienne wybory: aktywność ruchowa, dobór diety, nawyk samobadania. Jaki wpływ ma alkohol na prowadzenie samochodu i co dym papierosowy ma wspólnego z naszą wydolnością? Tutaj doświadczamy tego, o czym mówią podręczniki i poradniki. Ciekawym aspektem dobrego stanu naszego zdrowia jest postrzeganie i właściwa ocena swojej fizyczności oraz wpływ naszych emocji na relacje z innymi. Na aktywnych czeka pomiar refleksu oraz stanowisko Kości w ruch. Lubiący rywalizację poznają siłę swojego umysłu i przetestują sprawność zapamiętywania. Obieramy właściwy kierunek – Zdrowie!