Zielony Hub | Centrum Nauki EXPERYMENT

24

10
WARSZTATY RODZINNE. Przestraszna manufaktura EXPERYMENTU

07

11
WARSZTATY RODZINNE. Przestraszna manufaktura EXPERYMENTU

14

11
WARSZTATY RODZINNE. Miasto światła
pokaż kalendarz
20.10

wtorek

Zielony Hub

Klimat i Środowisko

Zielony Hub Klimat i Środowisko to otwarta społeczność ludzi zainteresowanych problematyką klimatyczną. Podczas cotygodniowych spotkań można podzielić się wiedzą i doświadczeniami, nawiązać kontakty z innymi zaangażowanymi osobami i podjąć z nimi współpracę. Możesz do nas dołączyć w każdej chwili!

Nieformalne spotkania społeczności Zielony Hub Klimat i Środowisko odbywać się będą co czwartek w Centrum Nauki EXPERYMENT. Może w nich uczestniczyć każdy, komu bliskie są tematy związane z klimatem i zrównoważonym rozwojem lub chce dowiedzieć się o nich więcej. Formuła spotkań jest otwarta, co oznacza, że każdy uczestnik może się wypowiedzieć, zadawać pytania czy proponować tematy do dyskusji.

Zielony Hub to niepowtarzalna okazja do networkingu z osobami zaangażowanymi we wszelkiego rodzaju działania klimatyczne. Jest to także forum edukacji i wymiany wiedzy, ale również miejsce wymiany kontaktów, dające możliwość zaaranżowania od zera związanych z tematem inicjatyw. W spotkaniach mogą wziąć udział zarówno osoby prywatne, jak i przedstawiciele świata nauki, biznesu, lokalnej polityki i mediów. Pośród podstawowych tematów poruszanych podczas nich znajdą się m.in. edukacja szkolna i pozaszkolna, wdrażanie praktycznych działań redukujących ślad węglowy, możliwości pozyskiwania funduszy dla projektów klimatycznych, zmiany urbanistyczne i citizen science.

Zielony Hub Klimat i Środowisko ma szansę przyczynić się do zbudowania społeczności aktywnie przekształcającej naszą rzeczywistość w zgodzie z potrzebami środowiska naturalnego. W spotkaniach Hubu może uczestniczyć każdy. Odbywać się one będą we czwartki, począwszy od września, w Komnacie Ciemności w Centrum Nauki EXPERYMENT. Uczestnictwo jest darmowe i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.