Wystawa AKCJA CZŁOWIEK | Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

07

10
CIEKAWI ŚWIATA. Smakowite chwastowisko

17

10
WARSZTATY RODZINNE. Z czym to się je? Przyprawy świata

18

10
SCIENCE CAFE. Publiczne lekcje anatomii
pokaż kalendarz
1.10

czwartek

AKCJA CZŁOWIEK

Każdy z nas jest misternie zbudowaną biologiczną maszyną – od najmniejszej komórki po skomplikowane układy narządów. Na wystawie, bez konieczności użycia skalpela, będziecie mieli okazję sprawdzić, co kryje wasze bogate wnętrze. Gotowi na podróż w głąb ciała?

Wystawa porusza wiele fascynujących tematów dotyczących budowy ciała człowieka i procesów w nim zachodzących. Niczym skomplikowana maszyna, nasz organizm pracuje dzięki sprawnemu funkcjonowaniu wielu układów narządów – ale jak to działa? Zaglądamy do wnętrza człowieka i odpowiadamy na pytania, jak się rozmnażamy, jak nasze ciało zmienia się z wiekiem, ile zawiera wody, jak długo trawimy mięso, jakie mamy zmysły i czy potrafią nas skutecznie oszukiwać. Możemy rozłożyć na części pierwsze nasze organy i przeprowadzić bezkrwawą operację.

Jak sądzicie, czy jesteśmy w stanie usłyszeć szept z odległości kilku metrów albo wygodnie odpocząć na gwoździach? Wystawa z jednej strony uczy o możliwościach naszego organizmu, z drugiej uświadamia ograniczenia i bariery, z którymi czasem musimy się mierzyć. Na specjalnym torze można sprawdzić, jak ważne jest odpowiednie projektowanie przestrzeni, by była dostępna dla każdego. Czy istnieje bardziej skomplikowana maszyna niż człowiek?