22

07
WARSZTATY RODZINNE. Wakacje w świecie dinozaurów 6+

22

07
WARSZTATY RODZINNE. Wakacje w świecie dinozaurów 3+

26

07
Warsztaty dla dorosłych. Fizjologia człowieka
pokaż kalendarz

WARSZTATY RODZINNE. Meteoprzygoda

warsztaty dla rodzin z dziećmi 6+

Terminy:

Czy da się przewidzieć przyszłość? Nauka zna takich proroków – nazywamy ich meteorologami. Marcowe weekendy to świetny moment, by poznać ich świat i odkryć tajniki tej sztuki. Przełom zimy i wiosny to przecież idealny czas na obserwowanie przyrody. Świat pomału rodzi się do życia, mrozy już nie trzymają tak mocno, a w Experymencie czekają na Was nowe WARSZTATY RODZINNE. Meteoprzygoda!

Warsztaty rodzinne. Meteoprzygoda

Od czego zależą kierunki wiatru? Czym się różni barometr od termometru? Jak tworzą się chmury? To tylko kilka z wielu pytań, na które znajdziecie odpowiedź podczas nowych, meteorologicznych WARSZTATÓW RODZINNYCH. Zajęcia częściowo mają charakter escape roomu, a o Waszym sukcesie zadecyduje zdobyta wcześniej wiedza! Oczywiście, znajdziemy też czas na experymenty, a nawet rozwiążemy szyfr Cezara. Czy dacie radę zmierzyć się z pogodowymi zagadkami?

w trakcie WARSZTATÓW RODZINNYCH

  • poznamy instrumenty meteorologiczne oraz różne jednostki temperatury i ciśnienia
  • dowiemy się, od czego zależą kierunki wiatru
  • poeksperymentujemy z ciekłym azotem
  • sprawdzimy, jak ciśnienie wpływa na temperaturę wrzenia wody
  • rozwiążemy szyfr Cezara
  • wydostaniemy się z escape roomu!

wiek 6+

termin 05-06.03, 12-13.03, 19-20.03, 26-27.03  | godz. 11:00, 15:00

czas ok. 60 minut

bilety 20 zł za osobę | dla osób uczestniczących w warsztatach wstęp na wystawy w cenie biletu ulgowego

Warsztaty, podobnie jak wszystkie aktywności w Centrum Nauki Experyment, odbywają się w bezpiecznych warunkach. Liczba uczestników zajęć została dostosowana do przestrzeni, w której odbywają się zajęcia. Pomieszczenia oraz przyrządy są odpowiednio czyszczone po każdych zajęciach. Wszyscy uczestnicy warsztatów zostaną wyposażeni w jednorazowe rękawiczki ochronne. Zarówno pracowników CNE, jak i gości, obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust.