24

05
Warsztaty dla dorosłych. Chemia zapachów

25

05
WARSZTATY RODZINNE. Wielowymiarowa przygoda

26

05
SCIENCE CAFE. Metabolizm a odchudzanie
pokaż kalendarz

Nakręć się!

Majówka w EXPERYMENCIE

Terminy:

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza na filmową majówkę NAKRĘĆ SIĘ.

majowka 2019 kafel

Od 1 do 3 maja wystawa EXPERYMENTU zmieni się w studio filmowe, w którym goście będą mieli okazję przenieść się w czasie i przestrzeni wykorzystując technologię greenscreen. Przekonają się, jak powstawały filmy w stylu Gwiezdnych wojen czy King Konga oraz stworzą animacje, ożywiając fantastyczne stwory. A dzięki współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową , na wystawie powstanie plan zdjęciowy wyposażony w profesjonalny sprzęt.

Filmowe atrakcje dostępne będą od 1 do 3 maja w godzinach 11:00 – 17:00 w ramach biletu wstępu. Na wystawie EXPERYMENTU pojawią się filmowe strefy:

– Strefa PLANU ZDJĘCIOWEGO, gdzie będzie można wcielić się w rolę reżysera, operatora, dźwiękowca, oświetleniowca i oczywiście gwiazdy wielkiego ekranu. Jak  na studio filmowe przystało, nie zabraknie klapsa. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak kręcone są współczesne filmy.

– Strefa GREEN SCEEN, na której całe rodziny przeniosą się w czasie i przestrzeni bez opuszczania Experymentu. Każdy z gości będzie mógł zaprezentować swoje zdolności przed kamerą. To niezapomniana okazja, żeby zaskoczyć bliskich, przesyłając im pozdrowienia z Marsa, dżungli, czy stoku narciarskiego!

– Strefa ANIMACJI 2D i STOP MOTION, gdzie każdy będzie miał szansę stworzyć animację techniką, która była stosowana w takich filmach jak Gwiezdne Wojny, Terminator czy King Kong. Dodatkowo, jedno z interaktywnych stanowisk EXPERYMENTU zmieni się w warsztat animacji 2D.

– Strefa ANALOGOWEGO MONTAŻU, na której edukatorzy opowiedzą, na jakim sprzęcie powstawały filmy przed dobą cyfryzacji! Goście zobaczą w akcji bardzo rzadko widywane już przyrządy, potrzebne do tworzenia i montowania filmu na kliszy.

Dodatkową atrakcją będą rodzinne warsztaty  SMARTFILMOWANIE, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak kręcić filmy smartfonem niczym profesjonaliści.

termin: 1-3 maja 2019, godz. 11:00-17:00
bilet: 12 zł