Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 27.09.2018

Archiwum aktualności

Akademia EXPERYMENTU - semestr zimowy 2018

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat wraz z dorosłymi opiekunami do udziału w interaktywnych wykładach Akademii EXPERYMENTU.

OSTATNIE BILETY!

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Spotkania prowadzone przez wykładowców akademickich i entuzjastów nauki przyciągają swą wszechstronnością, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, a przede wszystkim koncentrują się na małych studentach, pragnących dzielić swoje pasje z rówieśnikami.

Wykłady odbywają się raz w miesiącu w sobotnie przedpołudnia, każdy trwa 45 minut. Na małych studentów czekają indeksy, legitymacje, karty pracy, zadania domowe dla chętnych, a na zakończenie semestru - dyplomy ukończenia z upominkami.
 
Zapraszamy dzieci do dwóch grup wiekowych: 6-8-latki – godz. 10.00, 9-12-latki – godz. 11.15.
 
Koszt biletu wynosi 68 zł za cały semestr (cztery wykłady). Sprzedaż biletów na semestr zimowy zostanie uruchomiona 5 października o godzinie 8.00 rano na stronie internetowej bilety.experyment.gdynia.pl.
Liczba miejsc ograniczona. 
 
Na Małych studentów czeka semestr pełen przygód. Serdecznie zapraszamy!
 
W zimowym semestrze studenci spotkają się z archeolog i podróżniczką Anną Jaklewicz, która podczas wykładu „Z Panem Kulką na pustyni i na morzu - opowieści o życiu w Azji” zabierze dzieci w magiczną podróż na odległy kontynent. Mali studenci poznają życie Azjatów na pustyni Gobi, gdzie „odwiedzą” typowy mongolski dom oraz w Indonezji, gdzie w wioskach na morzu zamieszkuje lud Badżo, słynący z unikatowych technik łowienia ryb i nurkowania bez specjalistycznego sprzętu. 
 
Kolejne spotkanie to okazja, by dowiedzieć się, jak powstały pieniądze. Dzieci wraz z prowadzącą dr Katarzyną Kubiszewską z Politechniki Gdańskiej wspólnie zastanowią się, czy pieniądze zawsze były nam potrzebne i czy można bez nich funkcjonować? Podczas wykładu "Banknoty i monety - Pan Kulka zna ich historię i zalety" mali studenci zapoznają się z wyglądem pieniędzy w różnych krajach i zobaczą jak zabezpieczone są polskie banknoty. 
 
W grudniu poruszymy bardzo ważny temat wszechobecnego plastiku. Dietetyk kliniczny - Aleksandra Konieczna podczas wykładu "Co kryje w sobie plastik? Tworzywa sztuczne pod lupą Pana Kulki" zachęci do unikania plastiku poprzez praktyczne porady ułatwiające podejmowanie niewielkich kroków do zdrowszego życia. Studenci dowiedzą się, skąd szkodliwe substancje mogą wziąć się w organizmie i czy plastikowe opakowania, zabawki, pudełka na kanapki, butelki i bidony mogą nam zaszkodzić? 
 
Zimowy semestr Akademii EXPERYMENTU zakończymy tematem bliskim dzieciom. Jakub Nowicki, pasjonat paleontologii, propagator ewolucjonizmu i poszukiwacz skamieniałości wraz z Panem Kulką zabierze dzieci w krainę żywych smoków, czyli śladami dinozaurów. Podczas wykładu mali studenci dowiedzą się, czym były, jak wyglądały, żyły i zachowywały się dinozaury. Poznają okoliczności wymarcia tych fascynujących zwierząt i przekonają się, z jakich powodów niektórzy z naukowców sądzą, że dinozaury wciąż żyją pośród nas. 

 

Informacje na temat nadchodzącego semestru zamieszczone są na stronie www.experyment.gdynia.pl w zakładce Akademia EXPERYMENTU.