Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 21.12.2018

Aktualności

Rodzinne ferie w EXPERYMENCIE

 
MAKERSPACE to nasz pomysł na spędzanie ferii z rodziną w kreatywny sposób. To inteligentna przestrzeń dla twórców, warsztat konstruktorski dla małych i dużych artystów oraz inżynierów. 


Wraz z Wami zmienimy wystawę w miejsce pełne inspiracji, w którym możecie pozwolić Waszej wyobraźni na prawdziwe szaleństwo podczas zabawy nauką.

ZRÓBCIE TO Z NAMI! Konstruujcie, dotykajcie, odkrywajcie, próbujcie nowych kombinacji. Może później zbudujecie własne zabawki w domowym warsztacie czy pracowni artystycznej?

Dołączcie do nas podczas wielu form kreatywnej rozrywki:

BAZAR NAUKOWY - otwarte aktywności
(wszystkie w cenie biletu wstępu, strefa pod sceną oraz w salce Hydroświat)

Poprzez dotyk, eksperymentowanie poznajcie otaczające nas zjawiska. Wykorzystajcie przygotowane dla Was narzędzia i TWÓRZCIE i OTWÓRZCIE SIĘ NA NOWE, KREATYWNE ROZWIĄZANIA.

BUDOWANIE MIASTA (DIORAMA) – domy, wieże, ulice, parki, szkoły… Z jakich jeszcze konstrukcji składa się miasto? Z takich, jakie sobie wymyślicie. Ty WY stworzycie wspólnie z rodziną, znajomymi, innymi gośćmi NOWE, ORYGINALNE i przede wszystkim WASZE miasto. Wszystkie materiały konstruktorskie będą zapewnione, jedyne czego potrzeba, to WASZYCH POMYSŁÓW!

EDU-KONSTRUKCJE – wiecie, że wśród naszych edukatorów są inżynierowie, którzy tworzą prawdziwe arcydzieła? Zaprezentujemy Wam „Labirynt Światła”, „Poczuj siłę” i „Kryptonim EXPERYMENT – Symmetrybox”, czyli 3 zwykłe/niezwykłe konstrukcje, które tłumaczą działanie sił fizyki.

  • aktywności dostępne codziennie w godzinach od 10:00-17:00

Ile razy zdarzyło się nam bezwiednie wodzić długopisem po kartce? A czy maszyny potrafią bazgrolić? TAK, jeśli je zaprogramujemy! Są to tzw. SCRIBBLING MACHINES. Zapraszamy zatem do przetestowania swoich sił, jako majsterkowicz i tworzenia niezwykłych rysunków poprzez wykorzystanie elektroniki.

  • SCRIBBLING MACHINES – strefa tinkeringu, od wtorku do piątku w godzinach 10:00-13:00 i 14:00-17:00 na salce Hydroświat.

KAŻDY JEST ODKRYWCĄ otwarte aktywności  
(wszystkie w cenie biletu wstępu, przestrzeń wystawy oraz sala Hydroświat)

Każdy jest odkrywcą, ale może jeszcze o tym nie wie? Poznajcie historię wynalazków i zainspirujcie się pracą wielkich konstruktorów podczas spotkania z Marią, naszą edukatorką, podczas EDUWEEKENDÓW. W każdą sobotę i niedzielę Maria będzie opowiadała, pokazywała i uczyła o HISTORII WYNALAZKÓW.

  • EDUWEEKEND Historia wynalazków wg Marii Marii - spotkanie z entuzjastami nauki 9-10, 16-17 i 23-24 lutego w godzinach: 12:00 i 15:00

Ale mamy dla Was jeszcze niezwykłe i wymagające wyzwanie - wcielcie się w rolę naukowców i uratujcie naszą cywilizację! Zagrajcie w mobilną grę na wystawie pt. KAPSUŁA CZASU. W tytułowej kapsule znajdują się informacje dotyczące najważniejszych wynalazków w historii ludzkości. Aby je rozszyfrować, trzeba wytężyć umysł i wykazać się sprawnością manualną! Jest to zdecydowanie gra zespołowa dla rodzin czy grup znajomych. Przekonajcie się czy jesteście odkrywcami!

  • KAPSUŁA CZASU– mobilna gra wśród interaktywnych stanowisk wystawy angażująca całe rodziny oraz grupy zwiedzających dostępna już od 12 stycznia przez cały czas trwania ferii w Polsce, czyli do 24-tego lutego.

OFERTA SPECJALNA: warsztaty konstruktorskie

Na bazie fenomenalnych warsztatów oferty rodzinnej stworzyliśmy kreatywne zajęcia dla gości indywidualnych i grup zorganizowanych. Zbudujecie od podstaw maszyny proste oraz hydrauliczne i zabierzecie je do domu! Warsztaty rozwijają umiejętności manualne oraz kreatywne myślenie, ale przede wszystkim pokazują, że fizyka i technika jest w zasięgu ich rąk

  • Zapraszamy od wtorku do piątku w godz. 11:00-12:30 oraz 15:00-16:30
  • Zajęcia dla dzieci od 8 roku życia oraz dla młodzieży i ich opiekunów
  • Cardboard automata 12 – 15 lutego, to warsztaty podczas których fizyka przyjmuje formę pudełka, mieszczącego w sobie fascynujący świat maszyn prostych, mechanizmów i przekładni.
  • (Nie)zwykłe konstrukcje 19 – 22 lutego, zajęcia podczas których zbudujecie własne konstrukcje, katapulty czy podnośniki i wprawicie je w ruch bez użycia prądu!

    * udział dziecka w warsztatach wyłącznie pod opieką osoby dorosłej 
    * bilety w cenie 20 zł - zarówno dla dziecka jak i opiekuna 
    * bilet upoważnia do wstępu na WARSZTATY oraz ZWIEDZANIA WYSTAWY w wybranym terminie. 
      Nie ma konieczności zakupu dodatkowych biletów. 

Regulamin warsztatów do pobrania TUTAJ

Sprzedaż bileów w systemie online na stornie bilety.experyment.gdynia.pl oraz w kasach centrum. 

ZAPRASZAMY DO MAKERSPACE!