Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 15.11.2019

Aktualności

Nowa wystawa czasowa w EXPERYMENCIE – To takie proste!

6 grudnia w Centrum Nauki EXPERYMENT otwarta została nowa wystawa czasowa TO TAKIE PROSTE. Uroczystego „odpakowania” stanowisk dokonały dzieci, które od razu przystąpiły do zabawy i korzystania z eksponatów.

Bilety do EXPERYMENTU! 

Wystawa TO TAKIE PROSTE została stworzona przez firmę Kurt Hüttinger GmbH & Co. KG. - czołowego europejskiego producenta wystaw interaktywnych. 26 stanowisk, podzielonych zostało na cztery strefy tematyczne – GŁÓWKA PRACUJE, MECHANICZNY PLAC ZABAW, TECHNOŚWIAT i POMYŚL, ZROZUM, ZRÓB. Czekają na was takie hitowe atrakcje, jak VR, solarny samolot, podłoga memo, samochód przyszłości czy turniej w strzelaniu z kuszy i trebusza!

Każda z części skoncentrowana jest na innej dziedzinie nauki i skupia się na matematyce, fizyce, technologii, a także mechanice. Korzystanie z eksponatów wymaga zaangażowania gości, a często również współpracy w grupie. Dzięki temu używanie poszczególnych stanowisk wciąga, pasjonuje i pozwala na mądre oraz rodzinne spędzenie wolnego czasu.

Zdobywanie wiedzy zawsze najlepiej jest łączyć z dobrą zabawą. Czyż nie łatwiej zapamiętać tekst ulubionej piosenki, niż treść wiersza, którego mozolnie uczymy się na pamięć? Jesteśmy pewni, że tak! Dlatego na wystawie TO TAKIE PROSTE wiedzę otrzymuje się niejako przy okazji doskonałej zabawy. Co ważne, tu trzeba wysilić nie tylko mięśnie, ale również mózg, któremu należy pozwolić pracować swobodnie i kreatywnie. Niektóre stanowiska wprowadzają także elementy współzawodnictwa, zachęcając do poprawiania swoich umiejętności, przy jednoczesnym poznawaniu zjawisk wpływających na osiągane rezultaty.

Wszystkie stanowiska wystawy TO TAKIE PROSTE nawiązują wizualnie do klocków z popularnej gry Tetris. To właśnie wielokształtne elementy stanowią podstawę każdego z eksponatów, swoimi kolorami przyciągając najmłodszych. Tu dzieje się tak dużo, że odwiedzający długo nie będą chcieli opuszczać nowej wystawy czasowej. A przecież to tylko początek pasjonujących atrakcji EXPERYMENTU! W sali, poza TO TAKIE PROSTE, jest jeszcze pięć uwielbianych przez gości wystaw stałych, dostępnych przez cały rok.

Wystawa została otwarta 6 grudnia A jeżeli ktoś nie zdołał odwiedzić gdyńskiego Centrum w Mikołajki, to ma tylko kilka miesięcy, by skorzystać z atrakcji wystawy TO TAKIE PROSTE! Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do 15 maja 2020 roku.