Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 09.04.2019

Aktualności

FILMOWA MAJÓWKA W EXPERYMENCIE

Nakręć się!
Filmowa majówka w EXPERYMENCIE

 

Od 1 do 3 maja wystawa EXPERYMENTU zamieni się w studio filmowe, gdzie:

  • odegracie scenkę i zostaniecie gwiazdą wielkiego ekranu;
  • przekonacie się, jak powstały Wasze ulubione filmy Gwiezdne wojny czy King Kong;
  • stworzycie animację ożywiając fantastyczne stwory;
  • wcielicie się w rolę montażysty. Ciekawe co wybierzecie, analogowe czy cyfrowe efekty specjalne?

Dzięki współpracy z Gdyńską Szkołą Filmową będziecie mieli okazję przenieść się w czasie i przestrzeni na profesjonalnym PLANIE ZDJĘCIOWYM.

Poznajcie z nami naukową i technologiczną stronę filmu i filmowania.

NAKRĘĆ SIĘ przy filmowych stanowiskach

1-3.05, 11:00 – 17:00,

wszystkie aktywności w cenie biletu wstępu,
 

Strefa PLANU ZDJĘCIOWEGO, gdzie wcielicie w rolę reżysera, operatora, dźwiękowca, oświetleniowca i oczywiście staniecie w świetle reflektorów. Jak  na studio filmowe przystało, nie zabraknie klapsa. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć, jak kręcone są współczesne filmy.

Strefa GREEN SCEEN, na której przeniesiecie się w czasie i przestrzeni bez opuszczania Experymentu.  To niezapomniana okazja, żeby zaskoczyć rodzinę i przyjaciół, przesyłając im pozdrowienia z Marsa, dżungli, czy stoku narciarskiego!

Strefa ANIMACJI 2D i STOP MOTION, gdzie sami spróbujecie stworzyć animacje techniką, która była stosowana w takich filmach jak Gwiezdne Wojny, Terminator czy King Kong. Ożywicie fantastyczne stwory i przeniesiecie je na ekran! Dodatkowo, jedno z naszych interaktywnych stanowisk zmieni się w warsztaty animacji 2D, na którym poczujecie się jak prawdziwy filmowiec-animator.

Strefa ANALOGOWEGO MONTAŻU, na której opowiemy Wam, na jakim sprzęcie powstawały filmy przed dobą cyfryzacji! Zobaczycie w akcji bardzo rzadko widywane już przyrządy, potrzebne do tworzenia i montowania filmu na kliszy. Opowiemy Wam, jak działają, czym się różną od nowoczesnych i jakie wyzwania stoją przed analogowym montażystą

SMARTFILMOWANIE – warsztaty rodzinne

1-3.05, godz. 12:00 i 15:00, w cenie 12 zł* 
bilety dostepne na bilety.experyment.gdynia.pl

 

Kręćcie filmy, montujcie i dodawajcie efekty specjalne niczym profesjonaliści. A jak to zrobić wykorzystując smartfony? Podpowiemy Wam na specjalnie opracowanych warsztatach.

  • Zabierzcie ze sobą smartfony lub tablety z dostępem do  Wi-Fi. 
  • Warsztaty przygotowane dla uczestników w wieku 8+ oraz opiekunów.
  • Zasady do pobrania TU
  • *dla osób biorących udział w warsztatach bilety na wystawę EXPERYMENTU w promocyjnej cenie biletu ulgowego (12 zł)! Bilety w cenie promocyjnej do zakupu tylko w KASACH EXPERYMENTU w dniu wydarzenia, po odbytych warsztatch - po okazaniu biletu.

----

Partner wydarzenia 

 

Uwaga: Otwieramy wystawę również w poniedziałek, 29 kwietnia. W czasie długiego weekendu majowego (29.04 do 5.05) wystawa będzie czynna w weekendowych godzinach otwarcia (10:00 – 19:00).

Zapraszamy!

 

 

Patroni medialni wydarzenia:


Radio Gdańsk

TVP Gdańsk
Trójmiasto.pl
Gazeta Wyborcza Trójmiasto
Magazyn Together
Familytime.pl