Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 05.10.2019

Aktualności

Centrum Nauki EXPERYMENT z szansą na Złoty Certyfikat POT!

4 października, podczas gali organizowanej przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną Centrum Nauki EXPERYMENT zostało uhonorowane Certyfikatem PROT. Jednocześnie gdyńska instytucja została wybrana na przedstawiciela województwa pomorskiego w rywalizacji o najbardziej prestiżową, ogólnopolską nagrodę, czyli Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.

Certyfikat POT jest przyznawany najlepszym najbardziej i nowatorskim miejscom, obiektom czy też imprezom turystycznym z całej Polski. Instytucje, które otrzymują tę nagrodę gwarantują najwyższą jakość, a także dają pewność, że goście odwiedzający te miejsca przeżyją niezapomniane doznania. Ponowna nominacja, a także wyznaczenie Centrum Nauki EXPERYMENT do wzięcia udziału w rywalizacji o Złoty Certyfikat, jest docenieniem dalszego rozwoju, jaki instytucja ta poczyniła od 2014 roku. Zaszczyt ponownego nagrodzenia jest bowiem możliwy wyłącznie w przypadku, gdy laureat w kolejnych latach twórczo rozwinie swoją działalność.

Nominacja do Złotego Certyfikatu POT jest dokonywana przez regionalne organizacje turystyczne, które wybierają swoich reprezentantów do walki o tę prestiżową nagrodę na arenie krajowej. Centrum Nauki EXPERYMENT w 2019 roku zostało wytypowane przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną jako jedyny przedstawiciel województwa pomorskiego. Kapituła doceniła perspektywy rozwoju stojące przed centrum, a także atrakcyjność oferowanego produktu z punktu widzenia turystów. Pod uwagę wzięto także gospodarcze, społeczne i ekonomiczne znaczenie centrum dla turystycznego rozwoju regionu. Ponadto kapituła podkreśliła działania promocyjne instytucji oraz stosowane innowacje.

Złoty Certyfikat POT w ostatnich latach trafiał do tak uznanych miejsc, jak Muzeum Powstania Warszawskiego, Żywe Muzeum Piernika w Toruniu, Kopalnia Złota i Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku czy JuraPark Krasiejów – Park Nauki i Ewolucji Człowieka. W gronie laureatów znalazła się też Industriada – Święto Szlaku Zabytków Techniki, Przystanek Woodstock czy też Szlak Architektury Drewnianej.

- Cieszymy się, że w tym roku mamy szansę dołączyć do tak wspaniałego grona instytucji i wydarzeń, które były nagradzane Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej. Już sama nominacja do tej nagrody oraz Certyfikat PROT są dla nas wielkim sukcesem, a także ukoronowaniem wykonywanej przez nas pracy. Cały zespół Centrum Nauki EXPERYMENT każdego dnia dokłada swoją cegiełkę do tego, żeby nasza instytucja była nowoczesnym i rozwijającym się miejscem. Nagroda Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej pokazuje, że ta praca daje bardzo dobre efekty, a marka EXPERYMENTU stała się rozpoznawalna i doceniana – mówi Alicja Harackiewicz, Dyrektor Centrum Nauki EXPERYMENT.

4 października Centrum Nauki EXPERYMENT zostało uhonorowane Certyfikatem przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną, podczas gali odbywającej się Centrum św. Jana w Gdańsku. Wyniki ogólnopolskie Złotego Certyfikatu POT zostaną z kolei ogłoszone 28 listopada.