Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Centrum Nauki EXPERYMENT otwarto 1 czerwca 2007 roku w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni. Interaktywna wystawa powstała z inicjatywy gdyńskiego samorządu w ramach projektu „creActiveNET". Projekt został sfinansowany z programu INTERREG, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gdyńskie centrum nauki jest jedną z pierwszych w Polsce i pierwszą w regionie tego typu instytucją. W swoich działaniach współpracuje z innymi centrami w Polsce, a także pełni funkcję doradczą dla nowo powstających ośrodków.

Od 2006 roku, czyli od momentu rozpoczęcia prac nad wystawą, do kwietnia 2012 roku Centrum Nauki EXPERYMENT funkcjonowało jako dział Gdyńskiego Centrum Innowacji, jednostki budżetowej Gminy Miasta Gdyni (operatora Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego).

W marcu 2012 roku uchwałą Rady Miasta Gdyni, centrum uzyskało status osobnej jednostki i przekształciło się w samorządową instytucję kultury.

26 lipca 2010 roku ruszyła rozbudowa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, a wraz z nią również Centrum Nauki EXPERYMENT.

W nowym budynku nasza powierzchnia wystawiennicza jest siedmiokrotnie większa (osiągnęła 3500 m2), a goście mają do dyspozycji kilka wystaw tematycznych i mnóstwo nowych stanowisk do przeprowadzania samodzielnych doświadczeń.

EXPERYMENTowe wystawy dają zwiedzającym szansę wnikać do świata nauki i zabawy, a także odkrywać pasje związane z nauką. Jeszcze lepiej można poznać człowieka i otaczający go świat, w tym nowe technologie, które coraz częściej powstają w Gdyni.

 

Zdjęcie dla kategorii: Historia