Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Podczas drugiego wykładu w ramach Akademii EXPERYMENTU pt. "Nocni pogromcy owadów" dzieci spotkały się z chiropterologiem Konradem Bidzińskim z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, który opowiedział wiele ciekawostek na temat nietoperzy, ich ważnej roli w środowisku oraz o tym, dlaczego są pożyteczne dla ludzi i jak ważna jest ich ochrona. Prelegentowi towarzyszył karlik drobny :) 

14 grudnia spotkamy się z rekonstruktorem historycznym Maciejem Flisem, który podczas wykładu „Podróże w czasie - epoka pończoch i żaglowców”, przeniesie małych studentów do XVII wieku - epoki pięknych miast, fortyfikacji i niezwykłej pomysłowości. Dzieci poznają, jak nasi przodkowie radzili sobie z obroną przed zagrożeniami, pozyskiwali pożywienie oraz jak wytwarzano przedmioty potrzebne w życiu codziennym.
Nie zabraknie informacji o rekonstrukcji historycznej - hobby, które rozwija wiedzę, umiejętności i pozwala poznać świat i ciekawe miejsca.

Zachęcamy dzieci do wykonania drugiego zadania dla chętnych:
Zadanie nr 2 - pobierz TU

UWAGA - raz w semestrze, każdy student wraz z dorosłym opiekunem, może zakupić bilet na wystawę w promocyjnej cenie 10 zł za osobę. Czas obowiązywania promocji do 11 stycznia 2020 r. włącznie.

Kontakt z koordynatorką Akademii :
Małgorzata Daniluk

adres e-mail: m.daniluk[at]experyment.gdynia.pl