Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Przed nami 10 rok Akademii EXPERYMENTU!

Nie możemy jeszcze Wam zdradzić, co przygotowaliśmy na semestr zimowy, ale zapewniamy, że czeka Was moc atrakcji i ciekawych informacji :) Rezerwujecie terminy!
Wykłady Akademii odbędą się w następujące soboty:

Sprzedaż biletów uruchomimy 3 października. 

W tym roku przygotowaliśmy dla Was niespodziankę! W pierwszą sobotę października (5.10.2019) zapraszamy na JUWENALIA Akademii EXPERYMENTU.

Juwenalia to czas świetnej zabawy, który aż emanuje radością i głośnym śmiechem! Nie inaczej będzie w przypadku JUWENALIÓW Akademii EXPERYMENTU. Wchodzimy wielkimi krokami w 10 rok, w związku z czym chcemy je hucznie obchodzić – jak na tak ważny dzień przystało!

Obchody będą składać się z trzech części. Pierwsza z nich – oficjalna – to doskonała okazja, aby poczuć się jak student(ka) Akademii EXPERYMENTU! Czeka na Was spektakularne SCIENCE SHOW oraz dwa wykłady, które wygłoszą nasi prelegenci. 
Pierwszy z nich "Pan Kulka i tajemnicza siła" poprowadzi dr hab. Wiesław Laskowski, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, który opowie o niezwykłych właściwościach pewnych kamieni, które później nazwano magnetyzmem. Przygotujcie się na przyciągające opowieści! 
Podczas drugiego z nich Grzegorz Linda – trener psich zaprzęgów, podróżnik i survivalowiec – opowie o codziennym życiu psów, wspólnych zabawach, treningach i zawodach. Będzie również ze swoimi psami podczas części drugiej…
…czyli aktywności naukowych, przygotowanych przez edukatorów centrum, którzy zaprezentują tylko najlepsze z najlepszych doświadczeń i eksperymentów. Zapewniamy – nudy nie będzie! 

Trzecia część to cztery różne warsztaty naukowe prowadzone przez prelegentów Akademii Experymentu:
WARSZTAT 1: "Pan Kulka w świecie starożytnych ozdób" poprowadzi Monika Kalka, wiceprezes zarządu Fundacji Ochrony i Promocji Zabytków Pomorza Pro turris. Poznamy tajniki tworzenia biżuterii i wykonamy własne metalowe ozdoby – dla każdego coś się znajdzie!
WARSZTAT 2: "Pan Kulka kręci film" poprowadzi Filip Ignatowicz, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Podczas warsztatu dowiemy się, kto i czym zajmuje się podczas kręcenia filmu, zmierzymy z ich zadaniami i nagramy własną scenę. To co? Akcja!
WARSZTAT 3: "Pan Kulka wśród genialnych roślin" poprowadzi dr hab. Joanna Mytnik, profesor Uniwersytetu Gdańskiego i biolog z pasją odkrywania tajemnic roślin, która opowie o tym jak komunikują się między sobą rośliny, jak się uczą, a także jakie zaskakujące strategie stosują - zwodzenie, straszenie, udawanie.  Poznamy niesamowity geniusz roślin!
Warsztat 4 na razie pozostanie tajemnicą. Wypatrujcie dalszych informacji!

Szczegółowy harmonogram i zasady rejestracji podamy wkrótce.

Zarezerwujcie termin i przyjdźcie świętować z nami ten ważny dzień – gwarantujemy masę nowych doświadczeń i mnóstwo zabawy! My nie możemy się już doczekać, a Wy? 

 

Kontakt z koordynatorką Akademii :
Małgorzata Daniluk

adres e-mail: m.daniluk[at]experyment.gdynia.pl