WARSZTATY RODZINNE. Wszystkie kolory chemii 2 | Centrum Nauki EXPERYMENT

07

10
CIEKAWI ŚWIATA. Smakowite chwastowisko

17

10
WARSZTATY RODZINNE. Z czym to się je? Przyprawy świata

18

10
SCIENCE CAFE. Publiczne lekcje anatomii
pokaż kalendarz
1.10

czwartek

WARSZTATY RODZINNE. Wszystkie kolory chemii 2

alt 19.09 - 20.09
alt 12:15 - 16:00

Wydarzenie wyprzedane – dziękujemy!

Po uwielbianych przez naszych gości WARSZTATACH RODZINNYCH Wszystkie kolory chemii, zapraszamy na ich kolejną odsłonę: Wszystkie kolory chemii 2!

wszystkie kolory chemii 2

Chemia to nieskończenie wiele możliwości dobrej zabawy. Podczas wrześniowych WARSZTATÓW RODZINNYCH zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie przekonają się, że to bardzo wielowymiarowa dziedzina. Nasi edukatorzy pokażą też, jak powszechna jest ona w życiu codziennym i jak wielkie ma dla niego znaczenie. A nade wszystko – że można się nią znakomicie bawić! Na zajęciach Wszystkie kolory chemii 2 rozłożymy na części pierwsze skomplikowany chemiczny proces… gotowania jajka. Przyjrzymy się też bliżej poważnym zagadnieniom, które pokażemy w przyjaznej, zabawowej formie: chemiluminescencji i chromatografii. A na koniec sprawdzimy, co wspólnego ma biochemia i… pieczenie ciasta!

Jeśli Ty i twoja rodzina przepadacie za nauką i zabawą, z pewnością zainteresuje Was nasz program lojalnościowy. Podczas wrześniowych warsztatów uczestnicy otrzymają specjalne karty do zbierania pieczątek z Panem Kulką. Za wzięcie udziału we wszystkich trzech WARSZTATACH RODZINNYCH (wrześniowych, październikowych i listopadowych), czyli zebranie wszystkich pieczątek, będziecie mogli skorzystać z bezpłatnego zwiedzania naszych wystaw z edukatorem, który opowie o stanowiskach i przedstawi dotyczące ich naukowe ciekawostki!

WARSZTATY RODZINNE, podobnie jak wszystkie aktywności w Centrum Nauki EXPERYMENT, odbywają się w bezpiecznych warunkach. Liczba uczestników zajęć została dostosowana do przestrzeni. Przez wzgląd na wygodę naszych gości WARSZTATY RODZINNE będą odbywać się jednocześnie w dwóch salach, a nad ich przebiegiem czuwać będą edukatorzy. Pomieszczenia oraz przyrządy są odpowiednio czyszczone po każdych zajęciach. Wszyscy uczestnicy warsztatów zostaną wyposażeni w jednorazowe rękawiczki ochronne. Zarówno pracowników CNE, jak i gości obowiązuje także konieczność zakrywania nosa i ust.

wiek: 6+
termin: 19-20 września 2020, godz. 12:15 i 15:00 (w zależności od wolnych miejsc)
czas: ok. 1 godz.
bilety: 30 zł/os/warsztaty + zwiedzanie wystaw/15 zł/os/same warsztaty