E(x)plory | Centrum Nauki EXPERYMENT

24

10
WARSZTATY RODZINNE. Przestraszna manufaktura EXPERYMENTU

07

11
WARSZTATY RODZINNE. Przestraszna manufaktura EXPERYMENTU

14

11
WARSZTATY RODZINNE. Miasto światła
pokaż kalendarz
20.10

wtorek

E(x)plory

Centrum Nauki EXPERYMENT bierze udział w wyjątkowym przedsięwzięciu – w projekcie E(x)plory. Jest to wydarzenie organizowane przez Fundację Zaawansowanych Technologii, które zrzesza młodych naukowców, przedsiębiorców, autorytety naukowe, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, media, a także uczelnie wyższe, szkoły i edukatorów.

explory

Program E(x)plory pozwala na odkrywanie naukowych talentów i ułatwia stworzenie sieci kontaktów pomiędzy osobami zainteresowanymi nauką, innowacjami oraz technologią. Projekt zebrał społeczność ponad 1400 młodych naukowców oraz 35 tysięcy widzów wydarzenia. Tegoroczny finał E(x)plorów odbywa się w listopadzie, a EXPERYMENT uczestniczy w nim w kilku wydarzeniach:
– Zasiadamy w jury konkursu dla młodych naukowców, którzy w finale wydarzenia prezentują swoje autorskie projekty naukowo-badawcze.
– Bierzemy udział w festiwalu E(x)plory, w ramach którego tworzymy materiał pokazowy dla młodzieży „Transmutacja – ze świata fantazji do świata nauki”, w którym wyjaśniamy dlaczego niektóre organizmy są długowieczne, a inne dożywają ledwie kilku miesięcy, w jaki sposób metabolizm oraz rozmiary ciała są ze sobą powiązane i co mają z tym wszystkim wspólnego mitochondria. Organizujemy także warsztaty szkoleniowe „Jak opowiedzieć o swoim odkryciu tak żeby KAŻDY słuchał (i zrozumiał)?”, w których zaprezentujemy 7 najlepszych technik popularyzatorskich, o których powinni pamiętać młodzi naukowcy.

Tegoroczny Gdynia E(x)plory Week, w ramach którego odbywa się festiwal E(x)plory, odbędzie się 25-27 listopada online. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia: explory.pl