Olimpiada Energetyczna | Centrum Nauki EXPERYMENT

24

10
WARSZTATY RODZINNE. Przestraszna manufaktura EXPERYMENTU

07

11
WARSZTATY RODZINNE. Przestraszna manufaktura EXPERYMENTU

14

11
WARSZTATY RODZINNE. Miasto światła
pokaż kalendarz
19.10

wtorek

Olimpiada Energetyczna

Olimpiada Energetyczna o to konkurs wiedzy dla całej rodziny i dobry sposób na wspólne spędzenie czasu. W tym roku Olimpiada odbędzie się 17 października w formule online.

olimpiada energetyczna plakat

Jeśli interesują cię zagadnienia dotyczące racjonalnego gospodarowania energią czy ochrony klimatu, możesz sprawdzić swoją wiedzę podczas Olimpiady Energetycznej o Puchar Prezydenta Gdyni. Tegoroczna edycja odbędzie się online – uczestnicy wezmą w niej udział nie wychodząc z domów, a cała rywalizacja będzie transmitowana na żywo na fanpage Gdyni Rodzinnej oraz na stronie olimpiadaenergetyczna2020.pl.

Konkurs jest adresowany do rodzin z województwa pomorskiego. Aby zgłosić drużynę do konkursu wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej konkursu. Zespół może mieć od 2 do 5 osób. Zgłoszenia może dokonać jedynie osoba pełnoletnia, która będzie jednocześnie opiekunem drużyny. Czas na zgłoszenia mija 14 października o północy – warto się pospieszyć, bo w Olimpiadzie może wystartować ograniczona ilość zespołów.

Podczas konkursu uczestnicy będą musieli odpowiedzieć na pytania o odnawialne źródła energii, niskoemisyjny transport, ochronę jakości powietrza i klimatu oraz efektywność energetyczną oraz działania Gdyni w tym zakresie. Warto się wcześniej zapoznać ze specjalnie stworzoną bazą wiedzy, dostępną na stronie konkursu.

Zwycięzcą olimpiady będzie ten zespół, który najszybciej udzieli największej ilości poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe. Jury wybierze 3 laureatów i przyzna 30 wyróżnień. Na zwycięską ekipę czeka hulajnoga elektryczna, za drugie miejsce można otrzymać oczyszczacz powietrza, za trzecie zaś zestaw LEGO Creator 10268. Wszyscy laureaci otrzymają także bilety na rodzinny wypad do EXPERYMENTU. Do wyróżnionych trafią natomiast energetyczne gadżety edukacyjne.

Gościem specjalnym Olimpiady Energetycznej będzie Marcin Popkiewicz – polski fizyk jądrowy, popularyzator nauki, klimatolog, autor książek o klimacie i energetyce. Edukatorzy EXPERYMENTU przygotowują natomiast specjalny science show.

Wszystkie dodatkowe informacje o Olimpiadzie Energetycznej dostępne są na oficjalnej stronie konkursu: olimpiadaenergetyczna2020.pl.

Organizatorem Olimpiady Energetycznej o Puchar Prezydenta Gdyni jest miasto Gdynia. Konkurs współorganizują: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, PGE Energia Ciepła oraz Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.