Procedury higieniczne w Centrum Nauki EXPERYMENT

07

10
CIEKAWI ŚWIATA. Smakowite chwastowisko

17

10
WARSZTATY RODZINNE. Z czym to się je? Przyprawy świata

18

10
SCIENCE CAFE. Publiczne lekcje anatomii
pokaż kalendarz
1.10

czwartek

Procedury higieniczne w Centrum Nauki EXPERYMENT

bezpieczna nauka

Drodzy Goście, naszym podstawowym celem jest zapewnienie Wam dobrych warunków i bezpieczeństwa zwiedzania wystaw. Dlatego też wprowadzamy nowe zasady przebywania w CNE, zgodnie z obowiązującym prawem. Przed wizytą zapoznajcie się z informacjami. Czekamy na Was!

1. Na naszej sali wystawowej może obecnie przebywać jednocześnie maksymalnie 350 osób. Dzięki temu komfort zwiedzania będzie dużo większy, a edukatorzy będą mogli spokojnie o wszystkim opowiedzieć!

2. Zwiedzający, w przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby (uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu), nie zostanie wpuszczony na teren obiektu. Dbamy o komfort naszych Gości i pracowników – mamy nadzieję, że to rozumiecie.

3. W Centrum nie mogą przebywać osoby po kontakcie z chorymi, zakażonymi, izolowanymi lub poddanymi kwarantannie.

4. Każdy zwiedzający musi cały czas mieć osłonięte usta i nos – pamiętajcie o zabraniu ze sobą maseczek lub zasłonięciu ust i nosa w inny sposób!

5. Zwiększyliśmy częstotliwość i monitorowanie codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem czyszczenia często dotykanych powierzchni i toalet. Sprzątamy je i dezynfekujemy co najmniej raz na godzinę!

6. Pamiętajcie o zachowaniu dystansu podczas poruszania się po naszym obiekcie i na drogach do niego prowadzących. Uprościliśmy sposób wejścia na teren wystaw dla osób z zakupionym wcześniej biletem i dla grup zorganizowanych. Jeśli masz bilet – ruszaj śmiało do bramek wejściowych. Pamiętaj, żeby unikać gromadzenia się w przestrzeniach ogólnodostępnych.

7. Pracownicy Centrum będą kontrolowali liczbę osób i dostęp do klatek schodowych, wind i korytarzy, łączących parking podziemny z obszarem kas i wejścia na wystawy. Prosimy o współpracę i wyrozumiałość.

8. Pamiętajcie o zachowaniu 2 metrów odstępu od innych zwiedzających oraz personelu EXPERYMENTU. Wyznaczyliśmy sugerowane odległości w miejscach oczekiwania na zakup biletu i wstęp na teren wystaw. Nasz personel jest zobowiązany do kontrolowania tych odległości.

9. Przy wszystkich wejściach do budynku, a także na terenie obiektu umieściliśmy dozowniki z płynem do dezynfekcji dłoni oraz otwierane pedałem pojemniki na zużyte rękawiczki i jednorazowe maseczki. Zwróćcie na to szczególną uwagę w obszarze kas, przy wejściu na teren wystaw, w obrębie Strefy Jedzeniowej i przy wyjściach z toalet.

10. W naszych kasach i automatach na terenie wystaw możecie zapłacić bezgotówkowo. Tak jest szybciej i wygodniej!

11. Dostosowaliśmy Strefę Jedzeniową do aktualnych wymogów branżowych i przepisów.

12. Zabierz ze sobą na wystawy wszystkie niezbędne rzeczy. Szatnia jest nieczynna do odwołania.

13. W pomieszczeniach sanitarno-higienicznych, jak choćby w toaletach, znajdziecie instrukcje dotyczące mycia rąk, zdejmowania i zakładania rękawiczek i maseczek. Przy dozownikach z płynem do dezynfekcji z kolei znalazły się instrukcje prawidłowej dezynfekcji dłoni. Warto się zapoznać!

14. Wyłączyliśmy z użytkowania nadmuchowe suszarki w łazienkach.

15. Personel terenu wystaw jest wyposażony w aktualnie wymagane środki ochrony osobistej.

16. Udostępnione do użytkowania stanowiska na naszych wystawach podzieliliśmy na 4 kategorie – dla każdej z nich obowiązują inne procedury higieniczne.

16. Wybrane stanowiska, które wymagały nadmiernej interakcji fizycznej, są nieczynne.

17. Zmodyfikowaliśmy zasady ZWIEDZANIA Z EDUKATOREM dla osób indywidualnych i grup.

18. Cyklicznie wietrzymy teren wystaw, niezależnie od działającej w budynku wentylacji i klimatyzacji, które dodatkowo poddaliśmy sanityzacji.

19. Przygotowaliśmy specjalne pomieszczenie wyposażone w środki ochrony indywidualnej i płyn dezynfekujący, w którym w razie konieczności możemy czasowo odizolować osobę mającą objawy choroby.

Grupy zorganizowane – szczegółowe wytyczne

Goście indywidualni – szczegółowe wytyczne