Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 08.05.2017

Aktualności

ŚWIĘTUJ Z NAMI 10. URODZINY EXPERYMENTU!

 

ŚWIĘTUJ Z NAMI 10. URODZINY EXPERYMENTU!           

Pierwsze na Pomorzu centrum nauki obchodzi w tym roku swoje 10. urodziny! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcji - od wystrzałowych pokazów przed budynkiem po prezentacje naszych najmłodszych naukowców.  Wielkie świętowanie potrwa od 1 do 4 czerwca.

1 czerwca 2007 roku otwarto pierwszą interaktywną wystawę EXPERYMENTu - od tego czasu  centrum odwiedziło już ponad milion gości z całej Polski! W ciągu 10 lat zorganizowaliśmy tysiące warsztatów, pokazów, zajęć i wykładów popularnonaukowych.  We wrześniu 2013 roku uroczyście otworzyliśmy wystawę w nowej, siedem razy większej odsłonie. W wydarzeniu tym wzięło ponad 5 tysięcy osób!

Przez ten cały czas Drodzy Goście, byliście z nami, aktywnie uczestniczyliście w organizowanych przez nas wydarzeniach, nieustannie inspirowaliście do ulepszania naszej wystawy i programu działań. Dlatego zależy nam, abyście świętowali z nami nasze 10. urodziny!

Jak co roku, wielkie świętowanie urodzin połączymy z obchodami Dnia Dziecka. Od 1 do 4 czerwca przed budynkiem CNE będą czekały na Was ... wystrzałowe niespodzianki z wykorzystaniem ciekłego azotu oraz zabawy z wielkimi mydlanymi bańkami:-) To wszystko od 10.00 do 16.00 (1,2 czerwca) i od 11.00 do 17.00 (3,4, czerwca).

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy też mnóstwo atrakcji na wystawie w EXPERYMENCIE:

POKAZY NA SCENIE – SOBOTA 3.06

12.00: „Zakochaj się w chemii” (Uniwersytet Gdański, Naukowe Koło Chemików)

12.45: „Mózg człowieka” (z cyklu Wykłady Małego i Dużego Naukowca w ramach Polskiej Akademii Dzieci)

13.30: „Tajemnicza kriogenika” (Politechnika Gdańska, Koło Naukowe Studentów Fizyki)

14.15: „Układ słoneczny i okolice” (z cyklu Wykłady Małego i Dużego Naukowca w ramach Polskiej Akademii Dzieci)

15.30: Wszystkie barwy chemii, czyli kolorowy lab (HUMANITARIUM I EXPERYMENT)

POKAZY NA SCENIE – NIEDZIELA 4.06

12.00: „Zakochaj się w chemii” (Uniwersytet Gdański, Naukowe Koło Chemików)

13.00: Finalista konkursu FameLab Bartosz Walter

13.30: „Sowi detektywi” (finaliści konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”)

14.30: „Tajemnicza kriogenika” (Politechnika Gdańska, Koło Naukowe Studentów Fizyki)

15.30: „Myszy są cool” (z cyklu Wykłady Małego i Dużego Naukowca w ramach Polskiej Akademii Dzieci)

WARSZTATY NA WYSTAWIE

Przez cały weekend naukowe aktywności zaprezentują koła naukowe z Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Marynarki Wojennej. W programie m.in.:

- lewitacja wody, komora mgłowa, badanie widm pierwiastków (Koła Naukowe Studentów Fizyki PG),

- cyberryba, autonomiczny pojazd podwodny, pasywny system obserwacji podwodnej (Wydział Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego oraz Wydział Mechaniki i Budowy Maszyn, AMW),

- kolory świat chemii, chemia w nas, czyli kosmetyki i sztuczna krew (Koła Naukowe Chemików UG).

Nie może Was również zabraknąć na WARSZTATACH THE BEST OF EXPERYMENT – czyli pokazu najlepszych, najbardziej efektownych eksperymentów w wykonaniu naszych edukatorów. Zaprezentujemy Wam m.in. kuchnię molekularną, zaprosimy do manufaktury piękna, pokażemy „krwawiący” gwóźdź oraz wytłumaczymy, na czym polega zjawisko elektrolizy czy suchego lodu.

Tylko w sobotę, 3 czerwca będziecie mogli obejrzeć eksperymenty w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13 z Gdyni. Mali naukowcy wraz ze swoimi rodzicami pokażą Wam m.in. na czym polega wir w butelce czy czary w słoiku oraz opowiedzą, jak działają elektryczne ogórki.

I JESZCZE JEDNA BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ - W DNIACH 1-4 CZERWCA BILETY NA WYSTAWĘ (W TYM ATRAKCJE URODZINOWE) BĘDĄ DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH – I DZIECI, I DOROSŁYCH, W SPECJALNEJ CENIE: 12 ZŁ!

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu EXPERYMENTu na Facebooku, gdzie będziemy Was na bieżąco informować o wydarzeniach w ramach obchodów 10. urodzin.

JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA 10. URODZIN EXPERYMENTU!

Patronat medialny nad wydarzeniem: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Serwis PAP Nauka w Polsce.