Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 09.01.2018

Aktualności

FERIE ZIMOWE W EXPERYMENCIE!

Czy pingwiny to przysmak niedźwiedzi polarnych?

Jak wyglądają morskie aniołki?

Dlaczego stworzenia żyjące w zimnych, Antarktycznych wodach są większe niż te same gatunki żyjące w ciepłych wodach?

ODWIEDŹ EXPERYMENT W TRAKCIE FERII ZIMOWYCH, WEŹ UDZIAŁ W ANTARKTYCZNEJ PRZYGODZIE I DOWIEDZ SIĘ WSZYSTKIEGO O TEJ NAJBARDZIEJ MROŹNEJ I WIETRZNEJ KRAINIE NA NASZEJ PLANECIE!

Sobota, 27 stycznia – niedziela, 11 lutego
Wstęp na wszystkie aktywności w trakcie ferii zimowych w EXPERYMENCIE w cenie biletu na wystawę. Bilety do kupienia w kasach EXPERYMENTU i na stronie internetowej bilety.experyment.gdynia.pl.

Godziny otwarcia EXPERYMENTU  w trakcie ferii zimowych:
wtorek – piątek: 9.00 – 18.00
sobota- niedziela: 10.00 – 19.00
poniedziałek: nieczynne

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FERII ZIMOWYCH:

Warsztaty planktonowe – tajemnice morskiego świata
wtorek – niedziela (przez cały okres ferii)
godzina: 12:00 – 16:00

Okrzemki, widłonogi, ślimaki i kryl – świat organizmów morskich jest fascynujący i pełen tajemnic. W trakcie warsztatów, które dla Was przygotowaliśmy, odkryjemy niektóre z tych sekretów - opowiemy Wam m.in. o tym, w jakich wodach żyją okrzemki oraz czy można spotkać je np. na śniegu. Przekonacie się, jaką rolę w ekosystemach wodnych pełnią widłonogi oraz co kryje się za tajemniczą nazwą „szczętki”? Dowiecie się również, co ułatwia orientację w przestrzeni morskiej niektórym gatunkom wodnym oraz czy ślimaki mogą w czymś przypominać motyle.
 

Zimowe experymenty – dlaczego pada śnieg?
wtorek – niedziela (przez cały okres ferii)
godzina: 12:00 – 16:00

No właśnie – dlaczego pada śnieg? Albo dlaczego odczuwamy zimno? Czemu służy sypanie zimą soli na drogi? Czy woda z lodowców nadaje się do picia? Na wszystkie te pytania spróbujemy odpowiedzieć wspólnie z Wami w naszej specjalnej strefie zimowych eksperymentów. Przekonacie się, jak efektowne mogą być doświadczenie z suchym lodem albo sztucznym śniegiem! Najmłodsi będą mogli wykonać naszyjnik królowej śniegu, a ze zwykłych styropianowych kubków i drewnianych patyczków powstaną urocze pingwiny i foki.
 

Podwodne życie wód Antarktycznych - morskie aniołki i spółka
wtorek-piątek (przez cały okres ferii)
godzina: 12:30, 14:30

Trudne warunki życia na biegunie południowym – niskie temperatury, silne wiatry, prądy morskie sprawiają, że zwierzęta nie mają tam łatwego życia. Mimo to wielu gatunkom udało się przystosować, a część z nich to gatunki endemiczne występujące wyłącznie w tym rejonie świata. Zapraszamy do posłuchania fascynującej opowieści o głowonogach i płetwonogich ssakach, ale też zagrożeniach z jakimi muszą mierzyć się przedstawiciele Antarktycznej fauny.
 

Kilka pytań do, czyli czego o Antarktydzie nie wiedzieliście
weekendy (przez cały okres ferii)
godzina: 12:30, 13:30, 14:30

Po naszych mini-wykładach już nigdy nie pomylicie Antarktydy z Antarktyką i bez problemu rozróżnicie pingwina Adeli od pingwina królewskiego. Przyjaciołom będziecie mogli pochwalić się też wiedzą o petrelach śnieżnych zwanych również aniołami Antarktydy – najdalej na południe występujących ptakach na świecie. Opowiemy Wam także o trudach życia na stacji badawczej i codziennej pracy oceanografów.   

*EXPERYMENT zastrzega sobie prawo do zmiany programu.