Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 11.04.2019

***Science Inspired

Centra Nauki też lubią się uczyć!

Centra Nauki też lubią się uczyć! 


Zakończyliśmy pierwszą wizytę studyjną w ramach projektu Science Inspired w Centrum Nauki EXPERYMENT! 
W trakcie trzech intensywnych dni 40 edukatorów oraz nauczycieli z Polski, Czech, Węgier i Grecji brało udział w warsztatach i spotkaniach, podczas których mieli okazję zdobywać wiedzę i wymieniać się doświadczeniami.

Pierwszy dzień był okazją do integracji oraz poznania tajników tworzenia gier miejskich. Pod koniec dnia uczestnicy wzięli udział w warsztatach przeznaczonych dla młodzieży Kryptonim EXPERYMENT z elementami escape room oraz AC/DC Tesla vs. Edison z elementami storytellingu.

Drugiego dnia nauczyciele i edukatorzy stanęli w szranki w grze na wystawie Kapsuła czasu, by następnie podczas warsztatów poznać platformę Action Track, w której gra została zbudowana. Z kolei podczas warsztatów z budowania person młodzieży, uczestnicy mieli okazję porozmawiać o problemach i potrzebach młodych ludzi. Wspólnie zastanowili się, jak motywować młodych ludzi do rozwijania swoich naukowych pasji.

Trzeci dzień w całości poświęcony był nauce tworzenia edukacyjnych filmów wideo. Uczestnicy najpierw poznali najważniejsze tajniki tworzenia filmów, zostali przeszkoleni z darmowej aplikacji do montażu wideo i dźwięku, stworzyli scenariusze a następnie wyruszyli na wystawę na nagrania.

W ciągu kilku godzin powstało 5 niezwykłych edukacyjnych filmów, wykorzystujących wybrane interaktywne stanowiska z wystaw Centrum Nauki EXPERYMENT.

Filmiki będzie można obejrzeć już wkrótce na projektowym kanale Youtube Science Inspired.

Kolejną wizytę studyjną gości Centum Nauki VIDA! w Brnie. Nie możemy się doczekać!