Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 03.07.2015

Projekty krajowe

Pan Kulka chroni klimat i obserwuje pogodę

Stanowisko Centrum Nauki EXPERYMENT pt. "Pan Kulka chroni klimat i obserwuje pogodę” prezentowane w ramach XV Pikniku Naukowego w Gdyni w maju 2014 roku w ramach XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki dotyczyło zagadnień poświęconych problematyce ochrony klimatu oraz badaniu i obserwacji zmian pogody. Pracownicy EXPERYMENTU - edukatorzy, dostarczyli odpowiedzi na wiele pytań, głównie w oparciu o doświadczenia i eksperymenty. 

Na stanowisku można było dowiedzieć się, między innymi, skąd się bierze wiatr, w jaki sposób powstaje deszcz i chmura, czy alternatywne źródła energii spełniają swoje zadania, w jaki sposób można zmierzyć ciśnienie atmosferyczne, czy można czerpać energię z prądów morskich, jak powstaje huragan i tornado oraz dlaczego na Ziemi występuje różnica temperatur.

Wydarzenie było adresowane do szerokiego kręgu społeczeństwa Wybrzeża i regionu, niezależnie od wykształcenia. Celem przedsięwzięcia było upowszechnienie tematyki i osiągnięć badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie - rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania.

Projekt finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.