Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 03.07.2015

Projekty krajowe

Miodowe wakacje w EXPERYMENCIE

"Miodowy miesiąc w EXPERYMENCIE - program wykładów i zajęć oraz wystawa pt. Urbanbees: Bees in my City (Pszczoły w mieście)"

Celem projektu było zwiększenie świadomości i poszerzanie wiedzy gości EXPERYMENTU na temat dzikich pszczół żyjących w miastach oraz zwrócenie uwagi na aspekt ochrony bioróżnorodności w kontekście zjawiska masowego ginięcia pszczół.

Na projekt składała się wystawa czasowa oraz szereg zadań edukacyjnych mających przyczynić się do zwrócenia uwagi  lokalnej społeczności na ważną rolę jaką mogą pełnić, samodzielnie przyczyniając się do ochrony gatunku pszczół miodnych w codziennym obcowaniu z naturą, spowalniając proces ich postępującego wymierania.

Wystawa umiejscowiona w przestrzeniach EXPERYMENTU składała się z kilkunastu interaktywnych stanowisk edukujących w atrakcyjny sposób o życiu pszczół w mieście. Ponadto, w ramach projektu, odbyły się:

  • projekcje filmu „Więcej niż miód”,
  • wykłady na temat ogólnopolskiej akcji budowy hoteli dla dzikich zapylaczy wraz z prezentacją sposobów na samodzielne wykonanie przydomowego hotelu dla pszczół
  • zajęcia dydaktyczne prowadzone przez edukatorów Centrum, podczas których uczestnicy dowiedzieli się jak przyozdobić roślinnością okienne parapety, balkony oraz jak wzbogacić miejską roślinność w sposób przyjazny dla pszczół.

Okres realizacji projektu: lipiec-sierpień 2014.

Projekt finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.