Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 28.07.2017

*** Projekt HYPATIA

Warsztaty „Wejdź w reakcję – poznaj pracę naukowca (22.07.2017)

Rozpoczęliśmy fazę związaną z wdrażaniem warsztatów! 
 

W sobotę, 22 lipca 2017 odwiedzili nas koloniści z samych Gór Tarnowskich! Przeprowadziliśmy dla nich zajęcia „Wejdź w reakcję – poznaj pracę naukowca” według zaproponowanego scenariusza z Hypatii. Podczas warsztatów młodzież miała szansę poznać pracę w laboratorium, pod okiem prowadzącej eksperymentowali  z substancjami chemicznymi oraz zapisywali reakcje chemiczne.

Celem  warsztatów było wzbudzenie zainteresowania wśród młodzieży tematami związanymi ze STEM (naukami ścisłymi) zapoznanie z  pracą naukowca, zaciekawieniem tematyką badań.

Praca naukowca wśród większości osób kojarzy się dość stereotypowo - głównie z osobą starszą, chodzącą w kitlu w ręku z próbówkami, ale ten stereotyp powoli ulega zmianom. Młodzież przypisała wiele pozytywnych cech jak chociażby  twórczość, kreatywność, inteligentną, otwartością, wynalazki.
Na pytanie dotyczące, co najbardziej podobało się w warsztacie, większość młodzieży odpowiedziała - doświadczenia chemiczne.

Dziękujemy uczestnikom i uczestniczkom warsztatów! Mamy nadzieję, że wśród grupy znajdzie się za kilkanaście lat naukowiec.