Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 11.05.2017

*** Projekt HYPATIA

Projekt Hypatia – przedostatni etap (25.04.2017)

We wtorek, 25 kwietnia odbyło się kolejne seminarium dla dyrektorów i dyrektorek oraz nauczycieli i nauczycielek w ramach projektu Hypatia. Było to ostatnie spotkanie dla kadry nauczycielskiej przed najważniejszą fazą projektu - wdrożeniem scenariuszy.

Podczas seminarium krótko podsumowano dotychczasowe działania przeprowadzone w ramach projektu oraz przedstawiono plany na najbliższe tygodnie, czyli wdrożenie powstałych scenariuszy zajęć. Część spotkania poświęcono omówieniu roli kobiet w polskiej nauce oraz zagadnieniu płci kulturowej na podstawie prezentacji autorstwa Magdaleny Milewskiej (członka sieci współpracy, tzw. HUB w ramach projektu Hypatia).

Dyskusja nad stereotypami w trakcie kwietniowego spotkania w ramach projektu Hypatia

Po części teoretycznej uczestnicy przeszli do trwających 1,5 godziny warsztatów, podczas których mieli okazję przetestować moduł „STEM w reklamie - znajdź stereotypy”. Scenariusz  dotyczy tematu postrzegania kobiet i mężczyzn przez pryzmat zbudowanych w naszej podświadomości stereotypów, np. w reklamach.

W trakcie spotkania uczestniczyli mieli za zadanie wypisać stereotypowe określenia kobiet i mężczyzn

Po spotkaniu każdy z uczestników otrzymał pakiet – gotowe, przetłumaczone już scenariusze zajęć do przeprowadzenia w szkołach podczas lekcji lub wydarzeń szkolnych. Przetłumaczone moduły pojawią się niebawem na stronie internetowej EXPERYMENTu. Przypomnijmy w ramach projektu zostało wybranych 7 modułów:

DLA SZKÓŁ

  • STEM w reklamie – znajdź stereotypy
  • Kobiety w STEM – gra karciana
  • Ambasadorki i Ambasadorzy Nauki, czyli kto stoi za odkryciami i wynalazkami

DLA CENTRÓW NAUKI

  • Elektronika do noszenia
  • Wejdź w reakcję – poznaj pracę naukowca

DLA BIZNESU

  • Speed dating
  • Ambasadorzy i ambasadorki nauki

Serdecznie dziękujemy wszystkim  przedstawicielom szkół za udział  w spotkaniu i zachęcamy do wdrażania scenariuszy w ramach projektu Hypatia w swoich szkołach od przyszłego roku szkolnego.