Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 25.04.2017

*** ERC=ScienceSquared

PRZEPIS NA DŁUGOWIECZNOŚĆ Z EXPERYMENTEM W RAMACH ERC = SCIENCE²

"Przepis na długowieczność". Odwiedź nas w Infoboxie i dowiedz się jak poprawić jakość swojego życia.
 

  • Jakie działania podjąć, aby żyć nie tylko dłużej, ale również zdrowiej?

  • Dlaczego kobiety żyją dłużej niż mężczyźni, ale częściej chorują?

  • Co wspólnego ze starzeniem się ma nasz układ odpornościowy i zanieczyszczenie powietrza?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie podczas naukowego wydarzenia w samym centrum Gdyni.

Działania w przestrzeni publicznej w ramach projektu ERC = SCIENCE². 

Kiedy: 6 i 7 maja (sobota, niedziela), godz. od 10.00 do 16.00
Gdzie: Skwer przy Gdynia Infobox.

Centrum Nauki EXPERYMENT wraz z 8 europejskimi instytucjami partnerskimi ponownie aktywnie włącza się w działania w ramach europejskiego projektu ERC = SCIENCE² ! Po zeszłorocznych wydarzeniach, którymi promowaliśmy najnowsze badania dotyczące żywności i żywienia, przyszedł czas na nowy temat – DŁUGOŚĆ I JAKOŚĆ NASZEGO ŻYCIA.

6 i 7 maja od godz. od 10.00 do 16.00 edukatorzy EXPERYMENTu pojawią się na skwerze przy Gdynia InfoBox z podróżującym po całej Europie mobilnym stanowiskiem informacyjnym. Dzięki niemu będziecie mieli okazję poznać relacje z najnowszych i najważniejszych badań poszerzających wiedzę o tym, co ma wpływ na długość naszego życia. Skupimy się na wiodących badaniach naukowych, które pomagają rozwikłać tajemnice procesów starzenia i pokażemy, jakie twórcze i nowatorskie pomysły wdraża się w całej Europie dzięki Europejskiej Radzie ds. Badań Naukowych (ERC).

Nie zabraknie również interaktywnych działań -  doświadczeń naukowych, gier i animacji, które pobudzą waszą ciekawość. „Potrenujemy” razem nasze mózgi za pomocą łamigłówek i ćwiczeń pomagających utrzymać pamięć w doskonałej kondycjI.

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) wspiera twórcze i nowatorskie pomysły badawcze we wszystkich dziedzinach wiedzy. Misją ERC jest zapewnienie najwyższej jakości badań w Europie poprzez konkurencyjne finansowanie  pionierskich badań oraz wsparcie  pracy naukowców. Popularyzacja i poszerzenie wiedzy na europejską skalę o tychże badaniach, podkreślając jednocześnie naukowe osiągniecia oraz sukcesy ich twórców to nadrzędny cel 3,5 letniego projektu Science Squared, do którego przyłączyło się Centrum Nauki EXPERYMENT.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu "Horyzont 2020" (umowa grantowa nr 672302).

Oficjalna strona projektu: www.sciencesquared.eu