Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 19.02.2018

*** BalticMuseums: LoveIT!

RUSZYŁY ZAPISY NA HACKATHON W GDYNI (17-18.03)

ZAKOŃCZYLIŚMY REJESTRACJĘ NA WYDARZENIE! DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE ZGŁOSZENIA. 

Fundacja Netcamp, Centrum Nauki Experyment oraz Akwarium Gdyńskie MIR-PIB zapraszają do udziału w hackathonie, 24-godzinnym maratonie programistycznym, który odbędzie się w dniach 17-18 marca 2018 w Gdyni.

Baltathon to cykl hackathonów, czyli maratonów programistycznych, prowadzonych w formie konkursu dla entuzjastów IT, podczas których, w ograniczonym czasie, uczestnicy mają za zadanie znaleźć rozwiązania dla postawionych problemów i opracować koncepcję, działający prototyp lub gotową aplikację.

W ramach projektu zostaną zorganizowane 3 hackathony:

  • w Gdyni (Polska), 17-18 marzec 2018,
  • w Kłajpedzie (Litwa), 14-15 kwiecień 2018,
  • w Malmo (Szwecja), 25-26 wrzesień 2018.

Powstałe podczas tych wydarzeń pomysły będą dalej rozwijane i przekształcane w aplikacje.

- Dołącz do wydarzenia i hakuj razem z nami! – zaprasza Magdalena Król, Project Manager Fundacji „Netcamp”. W szczególności Baltathon poleca programistom, designerom, grafikom, znawcom Internetu oraz wszystkim tym, którzy lubią działać i są zainteresowani nowymi technologiami. - Szukamy osób z otwartymi umysłami i pasją tworzenia! – dodaje.

Hackathon – Baltathon jest organizowany w ramach międzynarodowego projektu „BalticMuseums Love IT!”, który finansowany jest z unijnego programu Południowy Bałtyk. Muzea, atrakcje turystyczne, specjaliści IT i instytucje badawcze z Polski, Danii, Szwecji, Litwy i Niemiec współpracują w projekcie przy tworzeniu narzędzi wspomagających technologie informacyjne dla atrakcji przyrodniczych i kulturowych w regionie Południowego Bałtyku. Ogólnym celem projektu jest stworzenie usług dla obsługi turystyki wspieranej informatycznie, a jego podstawą wymiana doświadczeń pomiędzy partnerami, zwiedzającymi i użytkownikami.

Zapisy na wydarzenie w Gdyni już ruszyły! Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej www.balticmuseums.info 

Wszelkie pytania należy kierować na adres: magdalena.krol@netcamp.pl