Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 29.08.2019

Aktualności

WARSZTATY RODZINNE - FIZYKA W SPORCIE

Po wakacyjnej przerwie wracamy z ofertą warsztatów rodzinnych. Przez cały rok warto pamiętać o zdrowej porcji aktywności fizycznej, a jeszcze lepiej dowiedzieć się, jakie naukowe zagadnienia w sobie kryje!

21 i 22 września zapraszamy na wyjątkowe warsztaty rodzinne pod hasłem Fizyka w sporcie. Przekonamy was, że tu liczy się nie tylko siła, ale też technika i… nauka!

By osiągać dobre wyniki w wielu dyscyplinach, oprócz ćwiczeń i ciężkiej pracy, przydaje się także znajomość praw fizyki. Podczas spotkania dowiecie się:

- jak zwiększyć celność rzutów do kosza i jakie prawo rządzi podkręconą piłką

- dlaczego bolidy w Formule 1 są tak szybkie

- dlaczego łyżwiarki figurowe kręcą się w spektakularny sposób

Warsztaty będą obfitować w mnóstwo interaktywnych eksperymentów. Sprawdzicie dzięki nim działanie aerodynamiki, wyporności, ruch wahadłowy czy efekt Magnusa.

Warsztaty trwają godzinę i zaczynają się o godz. 12:15 lub 15:00.

Minimalny wiek uczestników warsztatów to 6 lat.

Sprzedaż biletów w systemie online od 30 sierpnia na bilety.experyment.gdynia.pl oraz w kasach centrum. Liczba miejsc ograniczona. 

Koszt udziału w warsztatach: 12 zł/uczestnik, niezależnie od wieku*.

*dla osób biorących udział w warsztatach bilety na wystawę EXPERYMENTU w promocyjnej cenie biletu ulgowego (12 zł)! Bilety na wystawę w cenie promocyjnej do zakupu tylko w KASACH EXPERYMENTU w dniu wydarzenia.

Zasady warsztatów rodzinnych do pobrania TUTAJ