Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 31.10.2019

Aktualności

SPiNDay - EKONAUKA

Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki (International Science Center and Science Museum Day – ISCSMD) to coroczne, globalne święto obchodzone 10 listopada. I właśnie  w ramach tego dnia, w samym środku długiego weekendu, w Centrum Nauki EXPERYMENT, zostanie zorganizowany SPiNDay, podczas którego od godziny 12 do 16 odbywać się będą otwarte warsztaty na tematy związane ze zmianami klimatu i ochroną środowiska.

Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki podkreśla rolę centrów i muzeów nauki na całym świecie w organizowaniu działań – projektów, warsztatów, spotkań zgodnych z celami zrównoważonego rozwoju ONZ.

Wspólne obchody podkreślają rolę, jaką instytucje promujące nieformalną edukację odgrywają w zwiększaniu świadomości i zaangażowania lokalnych społeczności w zrównoważony rozwój oraz w tworzenie poprzez naukę, technologię i innowacje rozwiązań dla wyzwań, takich jak: zmiany klimatyczne, zdrowie, wyrównywanie szans w edukacji, niedobory wody i energii, zapobieganie nadmiernej ilości odpadów oraz wielu innych.

Działania te pokazują, w jaki sposób edukacja wspierająca cele zrównoważonego rozwoju może służyć dobru planety i jej mieszkańców.

SPiNDay w Centrum Nauki EXPERYMENT odbędzie się pod hasłem EKONAUKA, a goście odwiedzający nas 10 listopada będą mogli wziąć udział w otwartych warsztatach w formie bazaru naukowego. Pokażemy jak nauka może pomóc w walce ze zmianami klimatu i zachowaniu bioróżnorodności. Zaprezentujemy również technologie, które mniej szkodzą środowisku, niż te konwencjonalne.

Warsztaty będą otwarte i dostępne bezpłatnie dla wszystkich gości posiadających bilet wstępu na wystawę. Poruszymy tematy istotne dla każdego z nas, opowiadając o:

- odnawialnych źródłach energii;

- biotechnologii na co dzień - hodowle roślin in vitro, sztuczne nasiona;

- nowych, ekologicznych materiałach - powłoki hydrofobowe, biodegradowalne tworzywa;

- genetyce konserwatorskiej - efekt szyjki butelki, gatunki parasolowe.

Warsztaty odbywać się będą bez przerwy od godziny 12 do 16. Bilety wstępu na wystawę można kupować w kasach Centrum lub na stronie bilety.experyment.gdynia.pl.