Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 11.06.2019

Aktualności

Odlotowe wakacje 7 dni w tygodniu

ODLOTOWE WAKACJE 7 DNI W TYGODNIU

Dobrze wiemy, co najbardziej ekscytuje małych i dużych naukowców. Dlatego w tym roku, począwszy od 24 czerwca przez całe wakacje dokonujcie na naszej wystawie nieustannej i nieskrępowanej eksploracji przestrzeni powietrznej i kosmosu!

Wakacje 2019 w EXPERYMENCIE nie uznają przerw. Nauka
i zabawa w tym roku trwać będzie przez 7 dni w tygodniu,
co oznacza, że po raz pierwszy w swojej historii będziemy otwarci również w poniedziałki.

Tegoroczne lato w EXPERYMENCIE to ODLOTOWE WAKACJE, podczas których poznacie zakamarki kosmosu, dowiecie się dlaczego samoloty latają i czy w przestrzeni kosmicznej jest światło.

Na żądnych wiedzy młodych eksploratorów czekać będą:

ODLOTOWE WARSZTATY OTWARTE (w cenie biletu wstępu)
Dowiecie się m.in. czym jest próżnia i jak zachowują się umieszczone w niej obiekty oraz do czego w zasadzie samolotom służą skrzydła. Sprawdzą też co jest silniejsze: laser czy… mleko! A to jedynie część zabaw z nauką, jaką serwować będą edukatorzy na wystawie.

WARSZTATY AEROSPACE (12 zł)
Czeka na was misja kosmiczna na Księżyc, poznajcie panujące
na nim warunki i pozbierajcie cenne próbki. Ale pamiętajcie, 
że w przestrzeni kosmicznej tlen kończy się bardzo szybko!

  • Godz. 11:00, 13:00, 15:00, czas trwania 1 godz.,
  • ​cena 12 zł/osoba*
  • ​Bilety na stronie bilety.experyment.gdynia.pl
  • Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od lat 10 oraz ich opiekunów. Zasady warsztatów TUTAJ

*dla gości indywidualnych, przy zakupie biletu na warsztaty, bilet na wystawę dostępny  w promocyjnej cenie 12 zł/osoba (do kupienia w kasach w dniu wydarzenia, po okazaniu biletu na warsztaty)

 

Czas zdradzić kolejną wakacyjną atrakcję, którą przygotowaliśmy wspólnie z firmą Aviation Artur Trendak.

Na naszej wystawie pojawił się najnowszy model wiatrakowca - TAIFUN. Do 15 sierpnia, podczas wizyty w naszym centrum możecie przyjrzeć się z bliska tej pięknej maszynie, jak również dowiedzieć się o niej interesujących informacji.

24 lipca, w godzinach 12:00-16:00 zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem Aviation Artur Trendak, podczas którego zajrzycie do wnętrza wiatrakowca. Przekonacie się również jak wygląda podróż takim sprzętem, udając się w wirtualny lot dzięki sprzętowi VR!

25 lipca w godzinach 12:00-16:00 spotkamy się z przestrawicielami Stowarzyszenia FLYSPORT. Panowie Adam Pupek i Piotr Kozikowski opowiedzą o swojej pasji, zaprezentują model motoparalotnii oraz odpowiedzą na Wasze pytania!

Czas przygotować się na podniebne pokazy #wgdyni! Już niebawem LOTOS Gdynia Aerobaltic, podczas którego spotkacie nas w strefie Akademii Młodego Pilota!