Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 04.09.2018

Aktualności

Nowa oferta

Baw się nauką #wGdyni

Nowa oferta nie tylko dla szkół przygotowana przez Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

Z myślą o swoich gościach EXPERYMENT stworzył ofertę dedykowaną do poszczególnych grup wiekowych. Niech wszyscy przekonają się, że uczyć można się przez całe życie i to w najciekawszy ze sposobów, stąd też hasło gdyńskiego centrum: baw się nauką #wGdyni.

EXPERYMENT to miejsce, gdzie każdy, niezależnie od wieku, zostanie entuzjastą nauki. Poprzez samodzielną interakcję z eksponatami goście przekonują się, że radość z eksperymentowania nie jest wyłączną domeną dzieci. Gdyńskie centrum, to nie tylko pięć wystaw stałych, bogata działalność edukacyjna i wystawy czasowe, to przede wszystkim pełni pasji ludzie, którzy tworzą i odwiedzają to miejsce.

Wrzesień jest początkiem roku szkolnego, a dla EXPERYMENTU jest początkiem szeregu propozycji popularyzujących naukę:

 

Naukowa zabawa dla całej rodziny

Najatrakcyjniejsze dla zwiedzających, niezależnie od wieku, jest bezpośrednie odkrywanie otaczającego nas świata. Dlatego też wystawy EXPERYMENTU zachęcają do samodzielnej interakcji. W jakim innym miejscu można obserwować potężne wiry wodne, testować zmysły czy spojrzeć oczami zwierząt?

NOC NAUKOWCÓW, to największy „hit” oferty rodzinnej EXPERYMENTu, tegoroczna edycja wydarzenia, które odbywa się jednocześnie w 300 miastach Europy, odbędzie się pod hasłem NANO, MIKRO, MAKRO. Już 28 września całe rodziny będą miały okazję wkroczyć do mikroświata w technologii VR, do kryształowego ogrodu, czy spotkać się z mikrobami i spółką. Koszt biletu wstępu 12 zł.

Kolejnym flagowym projektem gdyńskiego centrum jest AKADEMIA EXPERYMENTU. To cykl interaktywnych wykładów, prowadzonych przez nauczycieli akademickich oraz entuzjastów nauki, skierowanych do dzieci w wieku 6 -12 lat i ich rodziców/opiekunów, z którymi wspólnie odkrywają naukowe tajemnice. Pierwszy wykład Akademii już 20-tego października. Sprzedaż biletów na semestr zimowy rusza 5-tego października. Koszt 68 zł za semestr (4 wykłady).

AKADEMIA 13 + jest nowym projektem skierowanym do nastolatków (13 - 15 lat). Program jest przedłużeniem naukowej przygody z Akademią EXPERYMENTU, jednak formuła została zmieniona tak, by zaciekawiła młodzież. Pierwsze spotkanie w ramach Akademii 13 + odbędzie się w listopadzie.

Dodatkiem do doświadczania nauki na wystawie są cykliczne WARSZTATY RODZINNE.To niepowtarzalna okazja do wcielenia się w naukowca w experymentalnym laboratorium, gdzie pod czujnym okiem edukatorów uczestnicy biorą naukę pod lupę. Pierwsze warsztaty w weekend 20 i 21 października.

Nauka może być ciekawa już od pierwszych kroków, a można się o tym przekonać na SPOTKANIACH EXPERYMENCIAKÓW, czyli zajęciach logorytmicznych dla najmłodszych (dzieci w wieku od 1 do 3 lat). Muzyka w rozwoju maluchów odgrywa kluczową rolę, dlatego EXPERYMENT zaprasza do zabawy w jej rytmach. Kolejne zajęcia już 27 września. Koszt zajęć to 18 zł, cena obejmuje udział w zajęciach dziecka i opiekuna oraz wstęp na wystawę EXPERYMENTU.

 

Wśród popularnonaukowych propozycji dedykowanych dorosłym EXPERYMENT przygotował  m.in.:

Science Cafe – wydarzenie, w ramach którego goście spotykają się ze znanymi naukowcami, popularyzatorami i pasjonatami nauki i rozmawiają o ich pracy, ale też o najciekawszych odkryciach i badaniach naukowych. Spotkaniom towarzyszą kreatywne warsztaty prowadzone przez edukatorów, a wszystko w miłej atmosferze przy kawie, herbacie i ciastku. Najbliższy wykład już 7 października. Koszt 12 zł, z kartą Gdynia Senior Plus 10 zł.

Ciekawi świata – dla wszystkich lubiących dobrą zabawę. Zajęcia wykładowo-warsztatowe dla seniorów, prowadzone przez entuzjastów nauki. Jest to ciekawy sposób spędzenia czasu, czyli wykonywanie efektownych doświadczeń z naukowym komentarzem w tle. Zajęcia odbywają się co miesiąc i dotyczą takich tematów jak: natura i zdrowie, barwy i fizyka, morskie głębiny i nurkowanie. Pierwsze zajęcia z cyklu pt. Laboratorium zmysłów odbędą się 3 października. Koszt 5 zł za jedno spotkanie.

Przepis na dobrą formę – wydarzenie dla seniorów. Podczas ubiegłorocznej edycji w programie znalazły się warsztaty kosmetyczne i botaniczne, pokaz kuchni molekularnej, spotkanie z ekspertami poświęcone ćwiczeniu pamięci, rozmowy o długowieczności, chorobach cywilizacyjnych oraz o faktach i mitach dot. zdrowia naszych przodków. A wszystko w rytmie wyśmienitej muzyki. Kolejna odsłona już w przygotowaniu! Wydarzenie planowane jest na ostatni kwartał 2018 roku.

Oferta dla szkół:

               Weź naukę pod lupę, czyli oferta dla szkół i przedszkoli na rok szkolny 2018/2019

Jak najlepiej wytłumaczyć uczniom teorie z zakresu fizyki, biologii czy chemii? Pobudzając ich kreatywność i pozwalając na samodzielną obserwację zjawisk zachodzących w przyrodzie. W ofercie EXPERYMENTU znajduje się 17 zajęć dla wszystkich poziomów edukacji. Przenosząc lekcję ze szkoły do centrum nauki można dowiedzieć się np. że: postać Sherlock’a Holmes’a jest wielu osobom bardzo dobrze znana, natomiast niewielu z nas nie wie, że był jednym z pierwszych detektywów, którzy pracowali metodą dedukcyjną. Nie bój się robaczku, zajęcia skierowane do najmłodszych to warsztaty, które właśnie tę metodę wykorzystują. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą: TUTAJ

Wykłady Małego i Dużego Naukowca w ramach Polskiej Akademii Dzieci.

Nauczycieli wraz ze swoimi uczniami zapraszamy do udziału w niecodziennej przygodzie naukowej. Tutaj każdy może być naukowcem. Celem wykładów jest udowodnienie, że nauka jest dla każdego i może być przekazywana na wiele, różnych sposobów oraz że dziecięce pasje mogą przerodzić się w prawdziwą, naukową przygodę.
Harmonogram wykładów i zapisy - TUTAJ

Oferta dla nauczycieli

                    Flagowym projektem EXPERYMENTU jest konferencja EDUKACJA W AKCJI, która jest unikalną platformą do wymiany doświadczeń z zakresu teorii i praktyki edukacji oraz współpracy pedagogów i specjalistów z zakresu edukacji formalnej i nieformalnej z całego Pomorza. Tegoroczna, szósta edycja, pod tytułem KreAktywni uczniowie odbędzie się 9 października. Podczas konferencji nauczyciele będą dyskutowali o najnowszych trendach w edukacji, które pomagają dzieciom i młodzieży w poszukiwaniu kreatywnych i innowacyjnych rozwiązań.

Rejestracja została zakończona. Szczegóły na www.edukacjawakcji.pl

                    Wystawa gdyńskiego centrum nauki jest punktem wyjścia dla szeregu programów skierowanych do nauczycieli, w tym Aktywnie na wystawie, czyli cyklicznych spotkań organizowanych raz w miesiącu dla nauczycieli, którzy chcą lepiej poznać możliwości edukacyjne EXPERYMENTU i dowiedzieć się, jak działają poszczególne eksponaty. O wystawie opowiadają edukatorzy oraz zaproszeni goście - eksperci, którzy pokazują jak ciekawie wykorzystać wizytę z uczniami w EXPERYMENCIE (np. poprzez gamifikację).

                    Warsztaty dla nauczycieli pt. Warto się szkolić są poświęcone nowoczesnym metodom nauczania. Podczas spotkań uczestnicy mogą zdobyć wiedzę jak w niestandardowy sposób uatrakcyjnić lekcję poprzez doświadczenia, rozwój kreatywnego i logicznego myślenia czy wykorzystanie najnowszych technologii.

                    EXPERYMENT zaprasza nauczycieli do udziału w dwóch elitarnych programach: Ambasador EXPERYMENTU, którego główną ideą jest stworzenie w Gdyni nowoczesnej platformy współpracy pomiędzy przedstawicielami edukacji formalnej i nieformalnej oraz Expert EXPERYMENTU, który wspiera centrum nauki w pracy merytorycznej oraz szerzeniu idei aktywnej edukacji. To wyjątkowa okazja do wspólnego tworzenia oferty edukacyjnej dla szkół i nauczycieli oraz szkolenia z nowoczesnych metod pracy.

 

_______________________________

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni to zdecydowanie nie tylko wystawa stała i nie tylko dla dzieci i uczniów.