Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 20.12.2018

Aktualności

NAUKOWE LOVE MUZYCZNIE – walentynkowy wieczór dla dorosłych

Zapraszamy na specjalny wieczór dla wszystkich zakochanych w nauce!

 

Nauka + muzyka = NAUKOWE LOVE*

*Wydarzenie dla dorosłych

Przekonajcie się ile nauki jest w muzyce, a ile muzyki w nauce już 14 lutego od 19:00 do 23:30. Wystawę EXPERYMENTU wypełnią rytm, ruch, światło i oryginalne brzmienie. 

Nasza propozycja jest alternatywnym pomysłem spędzanie święta zakochanych z wybranką/wybrankiem, solo czy z grupą znajomych. Jeden warunek, goście muszą mieć ukończone 18 lat. A skoro dla dorosłych, to i zabawę nauką potraktujemy (jak zawsze!) poważnie. 
Odkryjcie i poczujcie dźwięki nauki!

W programie:

My myself and I
/koncert/warsztaty/

Zapraszamy na koncert „muzyki kontrolowanej głosem”. Dwójce wokalistów, których znacie z finału programu Mam talent, towarzyszyć będzie human beatbokser. 

Macie niepowtarzalną okazję do wspólnej improwizacji i nauki beatboksu pod pod hasłem "ciało jako instrument". Każdy z gości będzie mógł spróbować swoich sił jako instrumentowolkalista w zespole typu „vocal groove".

FIZYKA MUZYKI
/WARSZTATY/SCIENCE SHOW/

Przekonajcie się ile fizyki kryje się w muzyce, czym jest sam dźwięk, jak go zobaczyć i jak ciekawe kształty potrafi narysować. Spójrzcie na instrumenty przez pryzmat nauki i odkyjcie skąd bierze się w nich dźwięk,  jakie grupy instrumentów wyróżniamy i z czego wynika ten podział. Sprawdźcie co jest w stanie przenieść dźwięk.

Potraktujcie warsztaty, jak swoistą GRĘ WSTĘPNĄpodczas których rozbierzecie instrumenty na czynniki pierwsze. A science show na scenie, jako odkrycie WIZUALNEJ STRONY DŹWIĘKU.

FLUO PARTY
/DJ/ DYSKOTEKA/

Wprawimy w ruch Wasze ciała wykorzystując rytm, światła i fluorescencyjne dekoracje. Dajcie się porwać dźwiękom GORĄCZKI NAUKOWEJ NOCY.

FINGER FOOD
/bufet/

Nie ma lepszego afrodyzjaku niż jedzenie. W naszym muzycznym menu pojawi się więc walentynkowa przekąska!

 

Ale to nie wszystko! 

PRZYJEMNE BRZMIENIE
/występy/

Specjalnie z okazji walentynkowego wydarzenia w EXPERYMENCIE wystąpią dla Was BĘBNIARZE z grupy Amber Steel Band.

Zaraszamy na JAM SESSION z Biblioteką z Pasją -  niezależnie od tego czy umiesz grać, czy dopiero zaczynasz, nauczysz się jak trafić przez muzykę do serca. Wspólnie wprowadzimy się w walentynkowy nastrój, grając najbardziej znane miłosne hity.

SEKSOWNE DŹWIĘKI
/wykłady ekspertów/

Muzyka godowa zwierząt – Jak wyglądają zaloty w świecie zwierząt? Czemu wilk tak wyje w księżycową noc? (ekspert z Gdańskiego ZOO)

Matematyka muzyki – Dobry muzyk potrafi dobrze dodawać ułamki. Ile matematyki jest w muzyce?  (Cezary Ossowski - edukator CNE)

Muzyka kosmosu – Dźwięk nie rozchodzi się w przestrzeni kosmicznej. Ale czy na pewno Wszechświat jest niemy? (Agnieszka Piwnicka - edukatorka CNE)

Erotic Engine – Co zawdzięczamy przemysłowi filmów dla dorosłych? Jak wpłynął na rozwój druku, płatności internetowych, czy też miniaturyzacji? (Borys Batdke - edukator CNE)

ZMYSŁOWO NA WYSTAWIE
/animacja na wystawie/

Cóż jest bardziej romantycznego, od spaceru z ukochaną/ukochanym? Spacer z naukowym komentarzem w tle. Zapraszamy na romantyczną ścieżkę zwiedzania w experymentalnym stylu.

ZAKOCHANI W NAUCE
/prezentacje/

Wśród zaproszonych gości pojawią się studenci KÓŁ NAUKOWYCH trójmiejskich uczelni, którzy opowiedzą m.in. o muzyce z perspektywy psychologii czy stworzą stanowisko dla par z parametryzacją głosu.

 

Odkryjcie i wschłuchajcie się w dźwięki nauki!

 

Wyjątkowy wieczór 18+ tylko w EXPERYMENCIE!

Wstęp: 39 zł/osoba

Bilety dostępne w kasach i na stronie bilety.experyment.gdynia.pl