Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 29.01.2019

Aktualności

Letni semestr Akademii EXPERYMENTU!

Letni semestr Akademii EXPERYMENTU rozpoczynamy w marcu!

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat wraz z opiekunami do udziału w kolejnym semestrze Akademii EXPERYMENTU. 
Już 4 lutego uruchamiamy sprzedaż biletów.

Z kim spotkamy się tym razem? O czym porozmawiamy?

Kochamy las, wędrówki, a najbardziej spotkania z jego mieszkańcami. Ale co dokładnie powinniśmy zrobić, kiedy niedźwiedź nam wyjdzie na ścieżkę? Czy bardziej niebezpieczny jest wilk czy łoś? A może żaden z nich? Jakie są triki na fotografowanie zawsze uciekających wiewiórek? Podczas wykładu „Między wilkiem a niedźwiedziem: leśne spotkania Pana Kulki” wraz z podróżniczką Kamilą Kielar rozprawimy się z kilkoma nieprawdziwymi, choć powszechnymi mitami na temat polskich zwierząt i przede wszystkim nauczymy się, jak zachowywać się w ich bliższej obecności, by każda kolejna wycieczka do lasu była odwiedzinami u jego mieszkańców.

Z przyjściem wiosny, wraz z botanikiem dr hab. Joanną Mytnik, prof. UG będziemy odkrywać niezwykłą inteligencję roślin. Rośliny słyszą i reagują na dźwięki, wyczuwają dotyk, smak i zapach, potrafią podejmować decyzje, a nawet skutecznie oszukiwać zwierzęta. Okazuje się, że także szybko się uczą i porozumiewają między sobą niezwykle skutecznie. Studenci Akademii odbędą fascynującą podróż po najnowszych odkryciach naukowców, pokazujących świat roślin w zupełnie innym świetle.

W maju spotkamy się z filmowcem, animatorem, artystą wizualnym Denisem Grzechnikiem, z którym zastanowimy się, jak działa Camera Obscura, taśma filmowa, soczewka, piksele, matryca światłoczuła, oraz czym jest częstotliwość odświeżania. Każdy z nas używa smartfona, ogląda telewizję, gra w gry komputerowe, ale skąd właściwie bierze się obraz? Na przestrzeni lat pozyskiwanie i odtwarzanie obrazu przyjmowało różne formy, a technologia cały czas ewoluowała. Podczas wykładu przyjrzymy się, jak wyglądało to kiedyś, a jak robimy to dzisiaj. 

„Pan Kulka trenuje, trenuj i TY!”, to nasza ostatnia propozycja wykładu w semestrze letnim, tuż przed wakacjami. Podstawą dobrego oraz sprawnego działania organizmu jest ruch. Aktywność fizyczna nie tylko wpływa na lepszy wygląd naszego ciała, ale także poprawia samopoczucie, usprawnia organizm, a ponadto sprawia, że osoby aktywne fizycznie są pozytywnie nastawione do życia. Systematyczne uprawianie sportu pozwala nam na utrzymywanie wspaniałej formy fizycznej oraz co istotne także psychicznej. Podczas wykładu wraz z psychologiem klinicznym i sportowym, dr Mileną Lachowicz zachęcimy dzieci do czynnego spędzenia wakacji.

Odkrywajcie świat razem z nami! Zapraszamy!

Wykłady odbywają się raz w miesiącu w sobotnie przedpołudnia, każdy trwa 45 minut. Na małych studentów czekają indeksy, legitymacje, karty pracy, zadania domowe dla chętnych, a na zakończenie semestru - dyplomy ukończenia z upominkami. 
Zapraszamy dzieci do dwóch grup wiekowych: 6-8-latki: godz. 10.00, 9-12-latki: godz. 11.15.

Koszt biletu wynosi 68 zł za cały semestr (cztery wykłady). Sprzedaż biletów na semestr letni zostanie uruchomiona 4 lutego o godzinie 8.00 rano na stronie internetowej bilety.experyment.gdynia.pl.
Liczba miejsc ograniczona.

Harmonogram spotkań oraz regulamin Akademii zamieszczone są na stronie www.experyment.gdynia.pl w zakładce Akademia EXPERYMENTU - kliknj TU.