Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 10.07.2018

Aktualności

Dzień bez telefonu - EXPERYMENT w ZOO

Dzień bez telefonu w gdańskim ZOO 

Partnerem wydarzenia jest EXPERYMENT!

 

Próbowałeś kiedyś „przeżyć” kilka godzin bez komórki? Podejmij to wyzwanie w niedzielę 15 lipca w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. W godzinach 11.00-15.00 zapraszamy do wspólnej zabawy i gier edukacyjych, a przy okazji pomocy zwierzętom, które tracą środowisko naturalne przez wydobycie minerałów wykorzystywanych w produkcji sprzętów elektronicznych.

 

Gra terenowa „Halo zebra? Halo słoń?”, łowienie ryb „na sucho”, sprawdzian w pajęczynie, głuchy telefon, odkrywanie świata w skali MIKRO razem z gdyńskim Centrum Nauki EXPERYMENT, piknik na trawie i wspólne wsłuchiwanie się w ciszę … to tylko niektóre atrakcje „Dnia bez telefonu w gdańskim ZOO”. Wydarzenie odbędzie się 15 lipca 2018 r. na placu rekreacyjnym przy wybiegu kucy szetlandzkich (za żyrafami, zebrami, w okolicach lwiarni). W godzinach 11.00-15.00 można będzie się zrelaksować w wyjątkowym mikroklimacie ZOO Gdańsk, poleżeć na trawie (własne koce i prowiant mile widziane), skorzystać z przygotowanych atrakcji i pomóc ratować zwierzęta. Wycisz się z nami !

 

Przekaż stary telefon – ratuj zwierzaki!

Każdy z nas ma w domu jakiś stary telefon. Warto go znaleźć i przynieść 15 lipca do gdańskiego ZOO. Czy wiesz, że do produkcji urządzeń elektronicznych wykorzystuje się minerały, takie jak na przykład tantalit, cynę, wolfram i złoto? Ich złoża są bardzo rzadkie, a większość występuje w Afryce, gdzie toczą się nieustannie wojny o kontrolę nad nimi. Wydobycie tych kruszców pochłonęło miliony ofiar wśród ludzi, zwierząt i spowodowało ogromne zniszczenia w środowisku naturalnym.

Zachęcamy do przyłączenia się do tej ważnej akcji i przynoszenia do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego nieużywanych urządzeń elektronicznych. Los wielu zwierząt jest naszych rękach, a dokładniej w naszych… telefonach!

 

Weź naukę pod lupę z EXPERYMENTEM
Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata w skali MIKRO. Zobaczcie ZOO przez pryzmat mikroskopu i lupy. Czasem, by odkryć zachodzące wokół nas zjawiska musimy sięgnąć po doświadczenia naukowe, a można wykonać je na trawie? Oczywiście, w przygotowanym przez Edukatorów EXPERYMENTU mini laboratorium. A co jeszcze czeka gości pikniku na stanowisku gdyńskiego centrum nauki?
 - Gdzie mieszkam, co jem, skąd pochodzę - gra, która podpowiada, jak zwierzęta przystosowują się do danego środowiska (m.in. wodnego, lądowego).

 - EXPERYMENT na tropie zwierząt - zachęcamy gości ZOO do rozpoznania zwierząt po jego tropach! Ślady pozostawione przez zwierzę informują nas nie tylko o kształcie jego łap, ale także o jego masie, wielkości i sposobie, w jaki się porusza. Stanowią znak, umożliwiający identyfikację zwierzęcia, które je zostawiło - ale czy łatwy do rozpoznania?
 - Człowiek, to też zwierzę - jak funkcjonują nasze zmysły i czy potrafią nas oszukać? Uczestnicy wydarzenia sprawdzą to próbując pokonać wyznaczoną trasę mini bolidem.
 - Strefa relaksu - Dzień bez telefonu, to najlepsza okazja do odpoczynku. Spójrzmy na świat, doświadczajmy przyrody tu i teraz, a nie przez pryzmat ekranu telefonu czy komputera. Przy okazji, wraz z dziećmi weźmy udział w zajęciach plastycznych.

 

Do ZOObaczenia w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym.