Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 30.08.2018

Aktualności

CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów

CIEKAWI ŚWIATA
dla wszystkich lubiących naukę 
i dobrą zabawę! 

Serdecznie zapraszamy na cykl zajęć wykładowo-warsztatowych skierowanych do wszystkich seniorów.

Raz w miesiącu, od października do stycznia 2019 r., zapraszamy do udziału w niezwykłych spotkaniach, gdzie wraz z zespołem edukatorów, po dawce solidnej wiedzy, nasi goście przeprowadzą szereg ciekawych doświadczeń.

Zajęcia odbędą się w wybrane środy, w godzinach 12.00 - 14.00 w Komnacie ciemności na wystawie Centrum Nauki EXPERYMENT. Koszt - 5 zł za pojedyncze zajęcia. 

Zachęcamy do zapoznania się z tematyką spotkań:

3 PAŹDZIERNIKA 2018 r.

LABORATORIUM ZMYSŁÓW 

Godzina: 12.00 – 14.00
Na co dzień posługujemy się zmysłami, które umożliwiają funkcjonowanie w otaczającym nas świecie. Zmysł wzroku, słuchu, smaku czy dotyku pozwalają nam poznawać otoczenie, a my nie zastanawiamy się nawet, jak bardzo na nich polegamy. Dopiero proces starzenia, czyli moment, kiedy powoli tracimy kontrolę nad zmysłami, pozwala w pełni zrozumieć, jak wiele dla nas znaczą. 
Podczas spotkania przyjrzymy się bliżej, w jaki sposób starzeją się nasze zmysły. Uczestnicy warsztatów wraz z edukatorami EXPERYMENTU, sprawdzą między innymi, jakie działanie na nasz organizm ma aromaterapia, która jest prostą i skuteczną metodą usuwania wielu dolegliwości przy użyciu naturalnych roślinnych olejków eterycznych.  

21 LISTOPADA 2018 r.

WSZYSTKIE KOLORY TĘCZY

Godzina: 12.00 – 14.00
Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie świat bez kolorów? To dość trudne, ale możliwe zadanie, jednak postrzeganie świata mieniącego się bogactwem i różnorodnością barw jest o wiele przyjemniejsze. W trakcie warsztatów uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czym jest barwa i w jaki sposób postrzegamy kolory. Przeprowadzą doświadczenia chemiczne i fizyczne, m.in. badając wpływ światła ultrafioletowego na szpinak, przepuszczając światło przez siatkę dyfrakcyjną a także sprawdzając, jak działa krążek Newtona. W trakcie przeprowadzania eksperymentów okaże się, jak dużo wspólnego ma tęcza i pryzmat. 

12 GRUDNIA 2018 r.

ZDOBYWCY GŁĘBIN

Godzina: 12.00 – 14.00
Nurkowanie daje nam możliwość zajrzenia w morską głębię, która fascynuje wiele osób. Ta forma spędzenia wolnego czasu jest obecnie bardzo popularna i wiele osób podejmuje decyzję 
o rozpoczęciu nurkowania. Podczas warsztatów Edukatorzy centrum omówią różne aspekty nurkowania, wyjaśnią, co się dzieje z organizmem człowieka przebywającym pod wodą (z jego strunami głosowymi, wzrokiem, temperaturą ciała) oraz jak działają reduktory oddechowe. Wspólnie z uczestnikami spotkania zastanowią się, czy człowiek mógłby żyć pod wodą. 
Podczas grudniowego spotkania nie zabraknie fascynujących ciekawostek o najbliższym nam akwenie, czyli o Morzu Bałtyckim. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, czym jest stratyfikacja, jak przebiega mieszanie wód o różnych gęstościach i jaki wpływ procesy te mają na życie zwierząt morskich.  

9 STYCZNIA 2019 r.

NATURALNIE ZDROWI 

Godzina: 12.00 – 14.00
Zima to pora roku, kiedy jesteśmy bardziej podatni na różne choroby, dlatego podczas styczniowego spotkania porozmawiamy o tym, jak zarażamy się np. grypą oraz jaką rolę w chorowaniu odgrywają bakterie i wirusy. Uczestnicy warsztatów z pomocą edukatorów EXPERYMENTU sprawdzą, czy bakterie można zobaczyć gołym okiem, wykonają preparaty z drożdży, paprotki i cebuli, obejrzą pod mikroskopem jądro i mitochondrium komórkowe. 
Bardzo często przeziębienia i drobne infekcje zaczynamy leczyć domowymi metodami. Podczas spotkania wspólnie się zastanowimy, czy metody te są skuteczne, dlaczego cebula, czosnek i cytryna działają korzystnie na nasze organizmy i jakie niebezpieczeństwa są związane z tymi metodami. 

Dodatkowe informacje: 

  • zakup biletów on-line poprzez stronę bilety.experyment.gdynia.pl lub w kasach Centrum Nauki EXPERYMENT
  • sprzedaż biletów zostanie uruchomiona na dwa tygodnie przed każdymi zajęciami
  • liczba miejsc ograniczona
  • kontakt: 58 500 49 94