Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 30.08.2018

Aktualności

CIEKAWI ŚWIATA - zajęcia dla seniorów

CIEKAWI ŚWIATA
dla wszystkich lubiących naukę 
i dobrą zabawę! 

 

Serdecznie zapraszamy na cykl zajęć wykładowo-warsztatowych skierowanych do wszystkich seniorów.

Raz w miesiącu, od lutego do maja 2019 r., zapraszamy do udziału w niezwykłych spotkaniach, gdzie wraz z zespołem edukatorów, po dawce solidnej wiedzy, nasi goście przeprowadzą szereg ciekawych doświadczeń.

Zajęcia odbędą się w wybrane środy, w godzinach 12.00 - 14.00 w Komnacie ciemności na wystawie Centrum Nauki EXPERYMENT. Koszt - 5 zł za pojedyncze zajęcia. 

Zachęcamy do zapoznania się z tematyką spotkań w semestrze letnim:

06.02.2019 r. – 12:00 – 14:00 – Czarne dziury

Zapraszamy w kosmiczną podróż. Podczas pierwszego wykładu w semestrze letnim opowiemy o czarnych dziurach, o ich powstawaniu, wyglądzie, nazwie i o tym, dlaczego nie wiemy co znajduje się w ich wnętrzu. Na bazie doświadczenia pokażemy, co by się stało z człowiekiem, gdyby wpadł w czasoprzestrzenną otchłań. Wyjaśnimy również  czy w opozycji do czarnej istnieje biała dziura.

13.03.2019 r. – 12:00 – 14:00 – Moja, Twoja, Nasza Ziemia

Sposób, w jaki oddziałujemy na środowisko naturalne odciska na nim trwałe piętno. Niczym detektywi prześledzimy drogę plastikowej i szklanej butelki w ekosystemie. Wspólnie zastanowimy się, jak ograniczyć w codziennym życiu przedmioty jednorazowego użytku, gdyż jak dobrze wiemy, w przyrodzie nic nie ginie. Dowiemy się również, jak wygląda obieg materii i energii w przyrodzie i dzięki temu przypomnimy sobie pojęcia biocenozy i biotopu.

03.04.2019 r. – 12:00 – 14:00 - Jak zbudowany jest świat?

Podczas kolejnego wykładu spróbujemy odpowiedzieć sobie tytułowe pytanie. Sprawdzimy jak zbudowany jest atom, pierwiastek czy kim był Dmitrij Iwanowicz Mendelejew. Będziemy obserwować reakcje chemiczne, w tym egzotermiczne oraz endotermiczne. Edukatorzy opowiedzą również o historii broni jądrowej oraz wyjaśnią, dlaczego tak głośno niedawno było w mediach o Bozonie Higgsa. 

15.05.2019 r. – 12:00 – 14:00 – nieZwykłe rośliny

Niezależnie od miejsca zamieszkania, codziennie mijamy tysiące roślin. Wiele z nich miało kiedyś praktyczne zastosowanie, o którym nie mamy pojęcia lub po prostu nie pamiętamy. Na wykładzie opowiemy o chemii roślin, różnych związkach w nich występujących, pokażemy ich niezwykłe właściwości i opowiemy o historii ich wykorzystywania.

 

Dodatkowe informacje: 

  • zakup biletów on-line poprzez stronę bilety.experyment.gdynia.pl lub w kasach Centrum Nauki EXPERYMENT
  • sprzedaż biletów zostanie uruchomiona na dwa tygodnie przed każdymi zajęciami
  • liczba miejsc ograniczona
  • kontakt: 58 500 49 94