Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 31.08.2015

Porozumienie centrów nauki

„SPiN Day - dla społeczeństwa i nauki”

Promując ideę rozwoju społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji - Porozumienie Społeczeństwo i Nauka jednego dnia organizuje ogólnopolską akcję SPiN Day - dla społeczeństwa i naukiTo pierwsze tego typu wydarzenie realizowane na taką skalę przez popularyzatorów nauki w Polsce.

Jednego dnia, w sobotę 12 września, w całej Polsce odbędą się różnorodne wystawy, warsztaty i pokazy naukowe, obejmujące swą tematyką zagadnienia z wielu obszarów wiedzy. Wydarzenia SPiN Day, organizowane przez 27 instytucji skupionych w Porozumieniu SPiN, odbędą się na terenie całego kraju. SPiN Day to nie tylko dobra zabawa inspirowana nauką, to także realizacja kluczowych celów Porozumienia.

SPiNamy się dla Ciebie!

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni zaprasza wszystkich miłośników i pasjonatów nauki do wspólnej zabawy. W sobotę, 12 września w godz. od 11.00 do 14.00 będzie można wziąć udział w SPiN Day, podczas którego przygotowaliśmy warsztaty konstrukcyjne oparte na budowaniu prostych zabawek tekturowych oraz ścieżkę edukacyjną na terenie wystawy pod tytułem „A jednak się kręci!”, gdzie goście będą mogli poznać najbardziej zakręcone stanowiska interaktywne EXPERYMENTU. Nie zabraknie doświadczeń z wykorzystaniem biurowych spinaczy.

Szczegółowy program SPiN Day w Centrum Nauki EXPERYMENT jest dostępny w zakładce Aktualności.

Harmonogram wydarzeń w innych instytucjach w Polsce jest opublikowany na portalu społecznościowym Facebook - sprawdź kilkając - TU.

Patronat honorowy nad akcją objęły Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Prezes Polskiej Akademii Nauk.