Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

AKADEMIA 13+

Młodzież w wieku 13 -15 lat zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłej misji o kryptonimie Wojna Światów, której celem będzie rozstrzygnięcie konfliktu między myślącymi „roślinami” a „ludźmi” o dominację na planecie HSPS.
Twoja misja agenta wywiadu lub kontrwywiadu będzie pełna ciekawych i niecodziennych wyzwań. Dzięki współpracy z parą naukowców zajmujących się odkrywaniem tajemnic świata ludzi i roślin zdobędziesz wiedzę wywiadowczą na temat roślin, których reakcje łudząco przypominają inteligentne i przemyślane działania ludzi, a także ludzi, którzy w dużo większym stopniu niż sądzisz opierają swoje reakcje na bezwarunkowych, automatycznych, zapisanych w mózgu programach. 
Zwieńczeniem działań agentów będzie udział w misji specjalnej na planecie HSPS, której cel pozostaje w tej chwili jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic dowództwa misji.
 

Prowadzenie: dr hab. Joanna Mytnik, prof. UG oraz dr Wojciech Glac z Uniwersytetu Gdańskiego.
Zajęcia odbędą się w terminach: 17 listopada, 15 grudnia i 12 stycznia 2019 r. w godz. 11.30 -13.00. 
Koszt udziału w projekcie to 48 zł. 

Ponadto w ramach Akademii 13+ przygotowaliśmy dwa spotkania dla dorosłych, dotyczące relacji rodzic - nastolatek.

 

15 grudnia 2018 r.

"Dlaczego w świecie cyfrowym tak ważne są relacje bezpośrednie", prowadzenie dr Maciej Dębski z FUNDACJI DBAM O MÓJ Z@SIĘG. 

Opis spotkania:
Od czasu pojawienia się Internetu na świecie (1969 r.), od czasu jego umasowienia w Polsce (lata dziewięćdziesiąte dwudziestego wieku), a w szczególności od jego mobilnego charakteru (2005) zmieniają się wzory komunikacji z innymi, sposoby spędzania czasu wolnego, dynamika pracy, jak również relacje między ludźmi. Nikt nie spodziewał się, że na przestrzeni ostatnich 50 lat wynalazek, jakim jest Internet, okaże się tak decydujący dla życia ludzkiego. Wykład dotyczyć będzie ważności relacji bezpośrednich między ludźmi w świecie cyfrowym. Autor wyraźnie rozgraniczy i pokaże, że kontakt przez Internet, w szczególności urządzenia mobilne, zasadniczo różni się od relacji bezpośrednich. Główną tezą prezentowaną podczas wykładu jest ta która wskazuje, że najważniejszym czynnikiem chroniącym nas użytkowników mediów cyfrowych przed jakimkolwiek uzależnieniem, w tym uzależnieniem od mediów cyfrowych, jest dobrze zbudowana relacja z najbliższymi. Podczas wykładu zaprezentowane zostaną najważniejsze wyniki dotyczące wzorów używania mediów cyfrowych przez młodzież w Polsce, jak również wyniki eksperymentu społecznego pt. „poza siecią”.

12 stycznia 2019 r.

"Zawód: rodzic", prowadzenie Małgorzata Zaremba, absolwentka prawa, trener i konsultant biznesu, coach, doradca zawodowy, mentor.

Opis spotkania:
Pragniemy tworzyć szczęśliwą rodzinę. Kochamy swoje dzieci i chcemy, aby rozwijały się, jak najlepiej wykorzystując swoje talenty. Jako rodzice chcemy je przygotować do życia, kiedy już nie będziemy mogli im pomóc. Zdarza się jednak, że jesteśmy bezradni, tracimy cierpliwość, złościmy się, karzemy, podnosimy głos a potem tego żałujemy, czasem złość z powodu zachowania potomka kompletnie wyprowadza nas z równowagi.
Chcemy porozmawiać z dzieckiem, ale nie wiemy jak; mamy problemy, ale nie potrafimy ich rozwiązywać. Jak budować autorytet rodzica? Jak postępować, aby  dzieci miały poczucie wartości i rozwijały się zgodnie ze swoim potencjałem? Jak szanować siebie nawzajem pomimo odrębności? Podczas spotkania odpowiemy między innymi na pytania: co czyni mnie rodzicem? Jakie mam wartości i co jest dla mnie ważne? Jak mogę wspólnie z dziećmi tworzyć nasze domowe zasady? Jakie są moje mocne strony i jak je  wykorzystać je w budowaniu dobrej relacji z dzieckiem. Jak zadbać o szacunek do mnie i gdzie są moje granice? Współpraca czy wojna? Co wybieram?
 
Spotkania odbędą się w  godz. 11.30 - 13.00.

Koszt udziału to 34 zł. 

W przypadku pytań i wątpliwości zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z koordynatorką Akademii - Małgorzatą Daniluk
adres e-mail: m.daniluk[at]experyment.gdynia.pl