Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 01.03.2018

Archiwum aktualności

Aktywnie z EXPERYMENTEM dla nauczycieli [15.03]

Kapsuła czasu - Historia w wynalazkach

Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz bibliotekarzy szkolnych zainteresowanych interaktywnymi formami edukacji na kolejne spotkanie z cyklu „Aktywnie z EXPERYMENTEM”, które odbędzie się 15 marca 2018 o godzinie 15:00. Wydarzenie  odbędzie się pod hasłem „Kapsuła czasu – Historia w wynalazkach”.

Podczas kolejnego wydarzenia dla nauczycieli z cyklu „Aktywnie z EXPERYMENTEM” pokażemy jak zbudować wciągającą grę, opartą na ciekawej narracji, która jednocześnie zachęca do zagłębienia się w prawdziwe historie różnorodnych wynalazków. Podczas spotkania zaprezentujemy również jak zachęcić uczniów do kreatywnego przetwarzania zdobytej wiedzy.

Wyobraźcie sobie świat, który trzeba zbudować od nowa. Przed wielką eksplozją, która zniszczyła obecną cywilizację naukowcy wyrzucili w kosmos kapsułę z fragmentami opisów najważniejszych wynalazków. Kapsuła rozbiła się na przestrzeni Centrum Nauki EXPERYMENT. Żeby informacje nie dostały się w niepowołane ręce, naukowcy zakodowali je w formie zagadek do rozwiązania.
Na szczęście przed tragicznymi wydarzeniami, część badaczy wyruszyła w kosmos. Po latach wracają na Ziemię, by odbudować naszą cywilizację. Tylko od czego zacząć? Jak znalezione wynalazki pomogą rozwiązać problemy, z jakimi boryka się Ziemia?

 

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (do pobrania TUTAJ) oraz wysłanie go drogą mailową na adres b.ciach[at]experyment.gdynia.pl lub faxem na numer: (58) 698 26 60 lub (58) 727 39 80. 
Wszelkie pytania również prosimy wysyłać na ww. adres e-mail.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy trwają do dnia 12 marca 2018 roku lub do wyczerpania puli miejsc. Organizator potwierdzi udział drogą mailową lub telefoniczną.