Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 05.10.2017

Aktualności

Wieczór dla dorosłych pod hasłem PRZEPIS NA DOBRĄ FORMĘ (27.10)

Centrum Nauki EXPERYMENT oraz Centrum Aktywności Seniora zapraszają na wyjątkowy wieczór DLA DOROSŁYCH pod hasłem:

PRZEPIS NA DOBRĄ FORMĘ


Data: Piątek, 27 października
Godzina: 18.00 – 21.30
Miejsce: Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni
Bilety: z Kartą Gdynia Senior Plus 10 zł, dla pozostałych 12 zł. Do kupienia od piątku, 6 października na stronie bilety.experyment.gdynia.pl oraz w kasach EXPERYMENTU.

Centrum Nauki EXPERYMENT to miejsce otwarte dla wszystkich – małych i dużych naukowców. Tym razem jednak zapraszamy dorosłych na specjalny wieczór tylko dla nich! Przygotowaliśmy pełen atrakcji program, m.in. warsztaty kulinarne, kosmetyczne i botaniczne oraz spotkanie z ekspertem poświęcone ćwiczeniu pamięci. Edukatorzy EXPERYMENTU oprowadzą Państwa po wystawie Kierunek Zdrowie, a w specjalnej strefie wolontariatu będzie można dowiedzieć się, jak zostać wolontariuszem w EXPERYMENCIE. Nie zabraknie również dobrej zabawy i tańca! Oto nasz przepis na dobrą formę!

PROGRAM WIECZORU:

WARSZTATY OTWARTE

Kuchnia molekularna - zaskocz swoich bliskich!
Godzina: 18.15 – 21.30
Kuchnia molekularna, nazywana także kuchnią kreatywną, wykorzystuje wiedzę naukową na temat gotowania. Cechuje się nietypowymi sposobami przygotowywania potraw, serwowanych często w niekonwencjonalnych zestawieniach. Podczas warsztatów uczestnicy przygotują zaskakujący kawior - w postaci przezroczystych i kolorowych kul oraz długich makaronów.

Domowe kosmetyki.
Godzina: 18.15 – 21.30
Dzisiejsze społeczeństwo coraz większą uwagę przywiązuje do wyglądu i „wiecznej” młodości, poszukując odpowiednich dla siebie kosmetyków. Dużą popularnością cieszą się kosmetyki wykonane własnoręcznie z naturalnych surowców, jak np. peelingi z substancji znajdujących się w każdej kuchni czy nawilżające balsamy do rąk, które w trakcie warsztatów będzie można samodzielnie wykonać.

Sekrety roślin wokół nas.
Godzina: 18.15 – 21.30
Często zabiegani nie zwracamy uwagi na otaczającą nas przyrodę i nie znamy właściwości roślin występujących w najbliższej okolicy. Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane wybrane okazy roślin, goście dowiedzą się skąd się wzięły nazwy ziół, obejrzą je pod binokularem oraz będą mieli możliwość przygotować własne kompozycje „ziół zamkniętych w woreczkach”.
 

KAWIARNIA NAUKOWA

Spotkanie z ekspertem – Bystry umysł nie ma wieku.
Godzina: 20.15 - 21.00
Podczas spotkania zastanowimy się, jakie sekrety kryje nasz mózg i dlaczego przy odpowiednim treningu to jedyny nasz organ, który opiera się presji czasu. Jak świadomie skorzystać z jego potencjału, efektywnie ćwiczyć go i po co?
Prowadzenie: Anna Uss - psycholog, trener technik pamięciowych Szkoły Pamięci SPW, pomysłodawczyni Kompasu Edukacyjnego, gdzie prowadzi Treningi Pamięci i Koncentracji Uwagi.

Długowieczność a choroby cywilizacyjne.
Godzina: 18.15 - 18.30 oraz 19.15 - 19.30
Dlaczego się starzejemy? Jakie procesy na to wpływają? Jakie choroby nam zagrażają przy wzrastającej długości życia społeczeństwa? Na spotkaniu postaramy się bliżej przyjrzeć tym problemom i przedstawić prowadzone w tym kierunku wybrane badania naukowe.
Prowadzenie: Izabela Białkowska – Edukator w CNE w Gdyni
 

Antropologia a medycyna – fakty i mity o zdrowiu przodków. 
Godzina: 18.45 - 19.00 oraz 19.45 – 20.00
Czym jest antropologia? Czemu jest to nauka interdyscyplinarna? Z jakich narzędzi korzystają antropologowie? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania, oraz pokazać jaki wpływ miała ta nauka na rozwój medycyny, oraz jaki wpływ na kulturę mogą mieć rośliny. 
Prowadzenie: Przemysław Kuryło – Edukator w CNE w Gdyni
 

DODATKOWE ATRAKCJE NA WYSTAWIE:

Przy Fotobudce będziecie mogli zrobić sobie z przyjaciółmi pamiątkowe zdjęcie!

Gdy uszy słyszą muzykę, ciało tańczy – zaprosimy Państwa do udziału w aktywnościach ruchowych prowadzonych przez instruktora fitnessu i tańca.

Kierunek Zdrowie: Wyjątkowe spotkanie z edukatorami EXPERYMENTU, którzy w przystępny, a zarazem naukowy sposób, zaprezentują wystawę oraz opowiedzą o tajnikach naszego organizmu i podpowiedzą, jak zachować dobrą formę.
 

STREFA SENIORA

Wolontariat seniorów - oferta
Godzina: 18.00 – 21.30
Dlaczego warto postawić na wolontariat senioralny w Centrum Nauki EXPERYMENT? Kto może zostać wolontariuszem? Jak seniorzy mogą poznać nowoczesne technologie oraz nowe odkrycia naukowe, realizować swoje pasje, a także być częścią młodego, dynamicznego zespołu entuzjastów nauki? Zapraszamy na konsultacje z naszym koordynatorem wolontariatu.

Karta Gdynia Senior Plus
Godzina: 18.00 – 20.30
W punkcie przygotowanym przez Centrum Aktywności Seniora będzie można zarejestrować i odebrać Kartę Gdynia Senior Plus. Jest to projekt, którego celem jest wsparcie gdyńskich seniorów w każdym aspekcie ich życia i zachęcenie do wszechstronnej aktywności. Zadanie jest realizowane razem z instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi oraz przedsiębiorcami, którzy oferują zniżki i promocje na produkty oraz usługi specjalnie skierowane do tej grupy konsumentów.

ZAPRASZAMY!