Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Wstecz 28.02.2018

Aktualności

WARSZTATY RODZINNE - FIZYKA [17/18.03]

WSZYSTKIE BILETY NA WYDARZENIE ZOSTAŁY WYPRZEDANE. DZIĘKUJEMY ZA ZAINTERESOWANIE. 
 

Fizyka jest dla każdego i otacza nas na każdym kroku! Przekonacie się o tym w trakcie kolejnych warsztatów rodzinnych, na które zapraszamy w weekend 17 i 18 marca.

SIŁA POD CIŚNIENIEM – warsztaty rodzinne
Niedziela, 18 marca
Godzina 15.00

Bilety na warsztaty, w cenie 12 zł dla wszystkich (dorosłych i dzieci) do kupienia na stronie internetowej bilety.experyment.gdynia.pl oraz w kasach EXPERYMENTU. 

*dla osób biorących udział w warsztatach bilety na wystawę EXPERYMENTU w promocyjnej cenie biletu ulgowego (12 zł)! Bilety na wystawę w cenie promocyjnej do zakupu tylko w kasach EXPERYMENTU w dniu wydarzenia.

  • Jakie siły działają w przyrodzie?
  • Jak sprawić, aby fizyka nie kojarzyła się tylko z trudnymi wzorami?
  • Które rzeczy znalezione w domu mogą pomóc nam zrozumieć zjawiska fizyczne?

Na te i wiele innych pytań spróbujemy wspólnie odpowiedzieć w trakcie marcowych warsztatów rodzinnych. Chcemy przekonać Was, że fizyka wcale nie jest taka trudna. Aby pomóc ją zrozumieć wspólnie wykonamy kilka efektownych doświadczeń – pokażemy Wam m.in. jak:

  • za pomocą płyty CD zaobserwować siłę powietrza,
  • przelać wodę z butelki do szklanki bez używania rąk,
  • za pomoca rurki PCV, puszki aluminiowej i rękawiczki polarowej wytłumaczyć zjawisko elektrostatyki.

Po naszych warsztatach bez trudu wyjaśnicie, czym jest ciśnienie atmosferyczne, pompa próżniowa oraz dlaczego niektóre ciecze nie mieszają się ze sobą.

Na warsztaty zapraszamy rodziców z dziećmi powyżej 7. roku życia. Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy udziału w warsztatach dzieci poniżej tego wieku bez możliwości ubiegania się o zwrot opłaty. Regulamin warsztatów rodzinnych do pobrania TUTAJ