Menu Bilety
ENRU
szukaj

kontrast

normalny wysoki jaskrawy jaskrawy-ciemny

czcionka

A A A

Co się dzieje

Wpisz szukaną frazę

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 13-15 lat do udziału w wykładzie pt. "Tajemnice mózgu”, który odbędzie się 18 listopada 2017 r. w ramach pilotażowego programu Akademia EXPERYMENTU "13"+".

Spotkanie poprowadzi dr Wojciech Glac z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. 

Podczas wykładu prelegent opowie o mózgu - organie nie do końca poznanym, który skrywa jeszcze wiele tajemnic. Jego praca jest nam całkiem dobrze znana, ale mózg wciąż potrafi nas zaskoczyć... Uczestnicy spotkania dowiedzą się, dlaczego kiedy śpimy, mózg pracuje pełną parą, skąd biorą się sny i dlaczego czasem widzimy rzeczy innymi niż są w rzeczywistości? Dlaczego strach ma wielkie oczy, do czego w mózgu potrzebny jest wodociąg i co znajduje się na mózgowym wzgórzu? Wykładowca wyjaśni także, dlaczego pukamy się w czoło, kiedy chcemy by ktoś ruszył "mózgownicą"?

Równolegle z wykładem dla młodzieży odbędzie się spotkanie dla rodziców zarejestrowanych studentów.
Zachęcamy do udziału w specjalnym wykładzie pt. "Hakerzy umysłu. Mnemotechniki jako wytrychy do skutecznego uczenia się i lepszej koncentracji", który poprowadzi psycholog i trener warsztatu oraz treningu psychologicznego Anna Uss.

W czasie wykładu prelegent i uczestnicy spotkania podejmą próbę dokonania „włamu” do własnych umysłów i odpowiedzą na pytanie, dlaczego tak chętnie korzystamy z outsourcingu mózgu, wykorzystując do tego urządzenia cyfrowe i na jakie skutki jesteśmy w związku z tym narażeni. Mając do dyspozycji doskonały „dysk twardy” w naszej głowie, wyrażamy zgodę na „noszenie go w kieszeni” - zamykając w telefonie, tablecie, komputerze i kolejnych aplikacjach. Uczestnicy wykładu zastanowią się wspólnie, jak świadomie korzystać z potencjału mózgu i po co?  Doświadczą co się dzieje, kiedy mózg się nudzi i jaką radość niesie pobudzanie go do pracy, poprzez odpowiedni trening. Zastanowią się jak zachęcić dzieci do rozwoju intelektu. Wykorzystując metody proaktywne i prowokatywne postawią pytanie, czy  warto zostać hakerem własnego umysłu i poszukają na nie odpowiedzi. 

Koszt udziału w wykładach Akademii EXPERYMENTU "13+" wynosi 18 zł za dwie osoby (rodzica i nastolatka).

Zasady uczestnictwa w wykładach Akademii "13+":

  1. W wykładzie "Tajemnice  mózgu" mogą wziąć udział osoby w wieku 13 -15 lat.
  2. Warunkiem udziału rodziców w spotkaniu "Hakerzy umysłu" jest zakup biletu dla dziecka na wykład "Tajemnice mózgu". 
  3. Rodzice nie uczestniczą w spotkaniu przeznaczonym dla młodzieży.
  4. Koszt udziału dziecka w wykładzie wynosi 18 zł.